Batı Yaka ve Kudüs’te 13 Filistinli Gözaltına Alındı

FİLİSTİN 24 Mart 2019 14:55
Videoyu Aç Batı Yaka ve Kudüs’te 13 Filistinli Gözaltına Alındı

İşgal güçleri bu sabah (24 Mart Pazar) erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine gerçekleştirdiği baskınlar sırasında 13 kişiyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Batı Yaka’da işgal güçlerince aranan 12 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Bildiride, baskınlar ve aramalar sırasında İsrail’e yönelik direniş eylemlerini desteklemek üzere hazırlandığı öne sürülen binlerce şikel paraya da el konulduğu belirtildi.

İşgal güçleri Nablus kentinin doğusundaki Beyt Furik beldesinden bir kişiyi, Beytlahim’in güneyindeki El-Hıdır beldesinden bir kişiyi, kentin güneydoğusundaki Beyt Ficar beldesinden iki genci ve batısındaki Beyt Cala beldesinden bir genci gözaltına aldı.

Kudüs’te ise işgal güçlerinin Emir Nasır El-Esmer isimli genci kentin doğusundaki El-Ayzeriyye beldesinde ailesinin evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı öğrenildi.

İşgal güçleri, Nablus kentinin güneyindeki Madma’da eski esirlerden Esedullah ve Muhammed Vecih El-Kıt kardeşleri yeniden gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin ayrıca Nablus’un Rafidya Mahallesi’nden Bedir Hüsam Er-Rezze’yi ve Beyt Feccar’dan İyad Sami Takatıka’yı gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçleri Beyt Feccar’da evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı Amir Ali Sevabita’nın aracına da el koydu.

Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL