Batı Yaka ve Kudüs’te 17 Kişi Gözaltına Alındı

FİLİSTİN 24 Haziran 2019 12:44
Videoyu Aç Batı Yaka ve Kudüs’te 17 Kişi Gözaltına Alındı

İşgal güçleri bu sabah (24 Haziran Pazartesi) erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’te düzenlediği baskınlar sırasında 17 kişiyi gözaltına aldı ve evlerde arama yaptı.

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Batı Yaka’da halk direnişi eylemlerine katıldıkları şüphesiyle aranan 16 kişiyi gözaltına aldığını ifade etti.

İşgal güçleri, gazeteci Amir Tevfik Ebu Helil’i El-Halil’in güneybatısında yer alan Dura kentindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin bu sabah Beytlahim kentinde bir kişiyi ve güneyindeki Ed-Dehişe Kampı’nda da bir kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi.

İşgal güçlerinin ayrıca Nablus’un doğusundaki Salim köyünde bir genci, El-Halil kentinde bir kişiyi, Ramallah’ın Et-Tayra Mahallesi’nde ve kuzeybatısındaki Beni Zeyd köyünde üç kişiyi gözaltına aldığı, baskın sırasında çatışmaların yaşandığı bildirildi.

İşgal güçleri, Kudüs’ün doğusundaki Ebu Dis beldesi sakinlerinden eski esir Yezen Muhsin’i evine baskın düzenleyerek yeniden gözaltına aldı. Yezen Muhsin’in işgal zindanlarından bir hafta önce çıktığı belirtildi.

İşgal güçleri, Tulkerem’in güneyindeki Kefer Zibad köyünde birçok eve baskın düzenleyerek arama yaptı.

İşgal güçlerinin Ramallah’ın kuzeybatısındaki Kuber beldesinde de şehit Salih El-Bergusi’nin babası eski esir Ömer El-Bergusi’nin evine baskın düzenlediği kaydedildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X