Batı Yaka ve Kudüs’te 20 Filistinli Gözaltına Alındı

FİLİSTİN 11 Haziran 2019 13:14
Videoyu Aç Batı Yaka ve Kudüs’te 20 Filistinli Gözaltına Alındı

İşgal güçlerinin bu sabah (11 Haziran Salı) erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 20 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal güçlerinin baskınlar sırasında evlerde arama yaptığı ve eşyalara zarar verdiği, gözaltına alınanlar arasında bir de İslami Direniş Hareketi (Hamas) lideri olduğu kaydedildi.

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde 18 Filistinliyi gözaltına aldığını açıkladı ve gözaltına alınanların işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik direniş eylemlerine katıldıkları için aranan kişiler olduğunu öne sürdü.

İşgal güçleri, Tulkerem kentinden Hamas lideri eski esir Rafet Nasif ile Evs Avad’ı, Tulkerem Kampı’ndan eski esir Adnan El-Husari’yi, Nuru Şems Kampı’ndan İshak Mahamid isimli genci gözaltına aldı.

Hamas liderlerinden Nasif’in işgal rejimi zindanlarında toplam 20 yıl esir tutulduğu, birkaç ay önce özgürlüğüne kavuştuğu ve işgal güçlerinin iki ay önce Nasif’in otomobiline el koyduğu kaydedildi.

Filistinli kaynaklar, işgal güçlerinin Nablus kentinde birçok bölgeye baskın düzenlediğini ve El-Ayn Kampı’ndan 28 yaşındaki Samih El-Ceberi isimli genci gözaltına aldığını bildirdi.

İşgal güçlerinin ayrıca Ed-Dahiye bölgesinden Ömer Fethi El-Ağbar isimli genci ailesinin evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı öğrenildi.

İşgal güçlerinin Kudüs’te de kentin kuzeybatısındaki Bir Nabala köyünde Muhammed Zeydan Vehdan’ı ve Eski Belde semtinden Tarık Mehdi El-Basıti’yi gözaltına aldığı, işgal ordusunun bildirilerinde Kudüs’teki gözaltılara yer vermediği ifade edildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...