Batı Yaka ve Kudüs’te 3 Filistinli Gözaltına Alındı

FİLİSTİN 25 Nisan 2019 15:12
Videoyu Aç Batı Yaka ve Kudüs’te 3 Filistinli Gözaltına Alındı

İşgal güçleri bu sabah (25 Nisan Perşembe) erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’te üç kişiyi gözaltına aldı ve evlerde arama yaptı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri El-Halil’in Ebu Ketile Mahallesi’ne baskın düzenledi ve Lüey Faysal El-Heşlemun’u gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Beyt İcza köyü sakinlerinden Şihab Garib El-Amuri ve Nidal El-Amuri isimli gençleri Kudüs’ün kuzeybatısında yer alan Bedu köyündeki kontrol noktasında gözaltına aldığı öğrenildi.

İşgal güçleri, Ramallah’ın batısındaki Safa’da eski esir Müeyyid Hüseyin Felne’nin evine ve Selfit’in kuzeybatısındaki Haris köyünde bir eve baskın düzenleyerek arama yaptı.

İşgal askerlerinin dün gece El-Bire kentinde İsmail Gar’an’ın ailesinin evinde arama yaptıkları ve eşyalara zarar verdikleri kaydedildi.

Gar’an ailesine ait evin Psigot Yahudi Yerleşkesi’ne yakın olduğu için sık sık işgal güçlerinin baskınına maruz kaldığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin bu sabah ayrıca Kudüs’ün kuzeydoğusundaki Şufat Kampı’na baskın düzenlediği fakat gözaltına alınan olmadığı belirtildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...