Benzin yok deyip geri çeviriyorlar

EKONOMİ 28 Ekim 2021 13:06
Videoyu Aç Benzin yok deyip geri çeviriyorlar

Akaryakıt fiyatlarına gelen peş peşe zamların ardından şimdi de fırsatçılık yapan istasyonlar türemeye başladı. Bazı istasyonlar zam öncesi benzin almak isteyenleri yalanlarla geri çevirdi.


Akaryakıt fiyatlarına sadece son iki günde toplam 72 kuruşluk zam yapıldı. Dolar kuru ve enerji maliyetlerinin artmasıyla akaryakıt fiyatlarına peş peşe gelen zamlar sürücüleri zora sokarken bir yandan da akaryakıt fırsatçıları harekete geçti. Benzin fiyatları, motorin fiyatları ve LPG otogaz fiyatlarına gelen zamlar adeta aldı başını gidiyor.

AKARYAKIT FİYATLARINDA ZAM FIRSATÇILIĞI
Benzin fiyatlarına gelen zamlar yansımadan önce sürücüler motorin, benzin ve LPG otogaz almaya gitti. Akaryakıt almaya giden bazı vatandaşların istasyonlardan “depomuz boş, sistem arızalandı” ya da “tanker gelmedi” gibi yalanlarla geri çevrildiği öğrenildi. 

AKARYAKITA İNDİRİMİ GEÇ YANSITANLAR OLDU
Peş peşe gelen zamların ardından akaryakıtta benzin fiyatlarına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 25 kuruş indirim yapıldı. İddiaya göre, akaryakıta gelen zamları anında pompa satış fiyatına yansıtan bazı istasyonların indirimi de bilerek geç uygulamaya aldığı belirtildi. 


ANKARA, İZMİR VE İSTANBUL’DA BENZİNİN FİYATI
Peşe peşe gelen zamlar tepkiye neden olurken. Bugün gerçekleşen benzin indirime göre İstanbul’da benzinin litre fiyatı 8,42 TL’den, Ankara ve İzmir'de benzinin litre fiyatı 8,51 kuruş olarak satılıyor.
Kaynak : Milli Gazete
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL