Beşar Esad: Hakan Fidan'la görüştük, Erdoğan'la da görüşmeye hazırız

SURİYE 22 Mayıs 2019 11:24
Videoyu Aç Beşar Esad: Hakan Fidan'la görüştük, Erdoğan'la da görüşmeye hazırız

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Hakan Fidan ile İran'ın başkenti Tahran'da görüştüklerini ve Suriye'nin çıkarları doğrultusunda gerekirse Erdoğan'la da görüşeceklerini söyledi.

“The Syrian Observer” adlı internet sitesinde geçen habere göre, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Suriye heyeti ile Hakan Fidan’ın önce İran’ın başkenti Tahran’da görüştüklerini, daha sonra ise Kassab sınır kapısında yeniden bir araya geldiklerini bildirdi.

Sitede 20 Mayıs günü yapılan haberde, Esad’ın Türk görevliler ile ilgili ise “Ülkemizde neler olduğunu Türk siyasetçilerinden daha iyi anlıyorlar” dediği aktarılırken “Türkiye ile işbirliğine açığız… Eğer Suriye’nin çıkarları doğrultusunda olacaksa ve egemenliğine zarar vermeyecekse Erdoğan ile görüşebiliriz” ifadeleri de eklendi.

8 Mayıs tarihinde gazeteciler ile bir araya gelen Esad’ın, kendisine yöneltilen sorulara karşılık Türkiye ile yalnızca İran ve Rusya üzerinden değil, doğrudan da görüşme yaptıkları, bu görüşmelerin en önemlisinin ise Hatay’a sınır olan Lazkiye’de bulunan Kassab sınır kapısında gerçekleştirdiği cevabını verdiği belirtildi. 

Abdüllatif Şener de duyurdu

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, haberi "Memleketimiz için hayırlı olsun" diyerek duyurdu.

Kaynak : BasNews
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...