Beşer Esed bölgelerinde 200 Dolar karşılığında 'Muta Evliliği'

SURİYE 22 Temmuz 2018 00:25
Videoyu Aç Beşer Esed bölgelerinde 200 Dolar karşılığında 'Muta Evliliği'

Beşer Esed Rejimine bağlı bölgelerde 200 Dolar Karşılığında “MUTA Evliliği” Adı Altında Şii Evlilikleri gerçekleşiyor.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Fransız gazetesi hazırladığı raporda, İranlı milislerin Suriye’ye yoğun bir şekilde gelmeye başlamalarından sonra, “Muta nikahı” olgusunun oldukça yayıldığını belirtti. Raporda, Haleb şehrinde bir erkeğin 200 dolar karşılığında 15 gün boyunca bir genç kızdan yararlanabileceğine dair imzalı bir belge sunuluyor.

İba'da yer alan habere göre; Bu olgunun yaygınlaşması, İran’ın mücrim rejim bölgelerinde “Muta evliliğini” kolaylaştıran ve yayan resmi bürolar açmasından sonra olmuştur.

Mücrim rejim bölgeleri, özellikle de başkent Şam’da fuhuşun ve ahlaksızlığın yayıldığına tanık olunmakta. Bunun son örneği ise, “Musakene” (birlikte yaşama) adı altında bir genç erkekle bir kızın şer’i nikah akitleri olmadan bir evde yaşayabilmesi durumudur.

Son dönemlerde Haleb şehri karanlık nedenlerle bazı genç kızların intiharına tanık oldu. Bu intiharların mücrim rejim milislerinin ve komutanlarının gerçekleştirdiği tecavüzler sonucu meydana geldiği düşünülmekte.

Müta nikahı, şahitsiz olarak bir kadına belli para verip, belli zaman için beraber yaşamayı sözleşmek demektir. Özellikle İran güdümünde olan ortadoğu bölgelerinde yaygın olan 'muta nikahı' bulunduğu bölgelerde genellikle fuhuşu yaygınlaştırmasıyla biliniyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...