Beytlahim'de İşgalci Otobüsüne Yakıcı Bombalarla Saldırı Düzenlendi

FİLİSTİN 19 Mayıs 2019 12:48
Videoyu Aç Beytlahim'de İşgalci Otobüsüne Yakıcı Bombalarla Saldırı Düzenlendi

Bugün (19 Mayıs Pazar) Batı Yaka'nın Beytlahim bölgesinde Teku' beldesinin yakınında bir İsrail otobüsüne saldırı düzenlenmesi üzerine 6 yahudi yerleşimcinin panik yaşadığı bildirildi.

Siyonistlere ait 0404 haber sitesi İsrail sağlık ekiplerinin Beytlahim yakınlarında panik yaşayan 6 yahudi yerleşimciye acil müdahalede bulunduğunu haber verdi.

Söz konusu haber sitesi yahudi yerleşimcilere ait otobüsün Beytlahim'in güneydoğusundaki Teku' beldesinin yakınından geçtiği sırada yakıcı bombalarla saldırıya maruz kaldığını ve bunun otobüste hasara, yahudi yerleşimcilerden 6 kişinin de panik yaşamasına neden olduğunu haber verdi.

Haber sitesi, olaydan sonra İsrail askeri birliklerinden kalabalık bir grubun Teku'ya baskın düzenlediğini, caddelerine girdiğini ve Filistinlilerin evlerinin üzerine yoğun bir şekilde gaz ve ses bombaları attığını bildirdi.

Aynı haber sitesi İsrail güçlerinin, yerleşimcilerin otobüsünün saldırıya uğramasına karşılık Teku' beldesinin girişine kurulu olan demir kapıyı da kapattığını haber verdi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...