Beytüllahim'in Yahudilerin Otobüsüne Ateş Açıldı

FİLİSTİN 22 Mayıs 2016 18:11
Videoyu Aç Beytüllahim'in  Yahudilerin Otobüsüne Ateş Açıldı

Beytüllahim'in Güneyinde Yahudi Yerleşimcilerin Otobüsüne Ateş Açıldı

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

İşgal güçleri, Beytlahim'in güneyindeki Tegu' beldesinde Yahudi yerleşimcileri taşıyan bir otobüse dün akşam (21 Mayıs Cumartesi) hızla giden bir araçtan ateş açıldığını bildirdi.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin bildiğine göre; İşgal rejiminde yayınlanan Yediot Ahranot gazetesi internet sitesinde konuyla ilgili yayınladığı haberde, açılan ateş sonucu otobüste maddi hasar meydana geldiğini fakat saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığını ifade etti.

Haberde, Yahudi yerleşimcileri taşıyan otobüse ateş açılmasının ardından işgal ordusunun olay yerine çok sayıda asker gönderdiği ve eylemcileri yakalamak için bölgede arama başlattığı belirtildi.

Kudüs İntifadası'nın başladığı günden bu yana Filistinli eylemcilerin gerçekleştirdiği bıçaklama, otomobille çarpma ve ateş açma gibi eylemlerde bugüne kadar 34 işgalci hayatını kaybederken 500 kadar işgalci de yaralandı.

Kudüs İntifadası, işgal yönetiminin Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekân bakımından ikiye bölme planlarına hız vermesi ve Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya düzenledikleri baskınların yoğunlaşmasına tepki olarak Filistinli gençler tarafından 1 Ekim 2015'te başlatıldı.

 
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL