Bilal ERDOĞAN: "İstanbul Sözleşmesinde Israr Etmeyelim"

STK HABERLERİ 2 Ağustos 2020 15:57
Videoyu Aç Bilal ERDOĞAN: "İstanbul Sözleşmesinde Israr Etmeyelim"

İstanbul Sözleşmesi konusunda Türkiye Gençlik Vakfı'ndan (TÜGVA) bir açıklama yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan İstanbul Sözleşmesi konusunda, kendisinin de yönetiminde olduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) adına bir açıklama yaptı.
 

İstanbul Sözleşmesi'nde rahatsız edici bazı konular olduğunun ifade edildiği açıklamada, "İstanbul Sözleşmesi'ni tek cümleyle özetlemek gerekirse: Bir taraftan kadına karşı şiddetin engellenmesi istenirken, diğer taraftan kadın ve erkek dışındaki cinsel yönelimlere atıfta bulunulmuş oluyor." denildi.
 

TÜGVA'nın söz konusu açıklamasında İstanbul Sözleşmesi'nden çekilerek toplumsal sorunu çözecek yeni çalışmaların yapılması gerektiği kaydedildi.
 

TÜGVA'nın İstanbul Sözleşmesi'ne ilişkin yapmış olduğu açıklamanın bir bölümü şu şekilde:
 

"Kadının korunması için hazırlanmış fakat bu noktada etkili olmadığı açıkça görülen bir sözleşmede ısrar etmenin topluma hiçbir katkısı olmayacaktır. İstanbul Sözleşmesi'nden çekilerek toplumsal sorunu çözecek yeni çalışmalar yapılmalıdır. Bu konuda atılacak adımları destekleyeceğimizi, toplumun değer yargılarını göz önünde bulunduran düzenlemelerin yanında olacağımızı ifade etmek isteriz."

1000
icon
Adem KURT 3 Ağustos 2020 18:06

Felaket tellalları na inat her ile bir FABRİKA PROJESİ ile ...! Hayata ve insanlığa gelecek inşa etmeye devamm

0 0 Cevap Yaz
Adem KURT 3 Ağustos 2020 18:03

MECLİSTE pkk istemiyoruz..! Pkk'ya destek veren partiler kapatılsın...! Pkk'ya destek veren partiler'e hazineden ödenen seçim yardımları millete hizmet yolunda harcanmalıdır ..! Ekonomi ye psikoloji ye işsizliğe çare çözüm CANSUYU PROJESİ....!

0 0 Cevap Yaz
Adem KURT 3 Ağustos 2020 18:01

FEMİNİZM in ve kominizmm in kapitalizm in ekmeğine yağ sürmeyin..! Kahrolsun İstanbul sözleşmesi ..!

0 1 Cevap Yaz
Mustafa DİNEK 3 Ağustos 2020 12:37

Sayın Bilal ERDOĞAN’ıDestekliyorum. Sayın Erman TUNCER’inDüşüncelerine Katılmıyorum. Selam-Dua.

0 1 Cevap Yaz
Ahmet BÜYÜKKAYMAZ 2 Ağustos 2020 23:59

TÜGVA adına yapılan açıklamaya katılıyorum. Toplumumuza ve toplumsal hayatımıza yararı olmayan uluslararası sözleşme ve anlaşmalardan çekilmemiz gerekmektedir. Toplumsal değerlerimize uygun, her türlü şiddeti önleyici ve etkili olacak yeni bir ulusal düzenleme acilen yapılmalıdır.

0 2 Cevap Yaz
Fahrettın 2 Ağustos 2020 23:13

Evet Bilal bey bu, konuda haklı. İnsanların derdine derman olmayan insanları huzur ve rafah vermeyen bır sözleşme cok gereksiz Derhal geri adım atılsın. Müslüman bir ülke de yız bız degerle rımızı ve yaşantımızı Allah resulunun yaşantısı dogrultusunda Yenı duzenlemeler getirilmelı

1 1 Cevap Yaz
Ahmet 2 Ağustos 2020 20:12

Allahına kurban olurum işte budur siyaset toplumun yararına olmıyan kanun degişir

0 3 Cevap Yaz
Paragraf Soru Bankası