Bolu'da yabancıların nikahları ücretli olsun teklifi

GÜNDEM 11 Kasım 2021 18:36
Videoyu Aç Bolu'da yabancıların nikahları ücretli olsun teklifi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kentte yaşayan yabancı uyrukluların evlenmek için ödeyecekleri nikah ücretinin 100 bin liraya çıkarılması konusunda Belediye Meclisi'ne teklif sunacaklarını açıkladı. Özcan, ''Yabancıların Bolu'da evlenip, Bolu'ya yerleşmelerini istemiyoruz'' dedi.


Bütçe çalışmaları kapsamında, Bolu'da ilk kez evlenecek kişilerin nikah ücretlerinde indirime gidileceğini dile getiren Özcan, yabancı uyruklular için bu durumun farklı işleyeceğini söyledi.

''YABANCILARIN NİKAH ÜCRETİ 100 BİN LİRA OLSUN'' TEKLİFİ

Yeni yılda uygulanacak nikah ücretiyle ilgili bilgi veren Özcan, şöyle konuştu:

''Nikah ücretleriyle ilgili bir konu var. Değişik bir karar veriyoruz. Şimdi taraflardan ikisinin de ilk nikahıysa fiyat tarifesindeki düşük rakam uygulanacak, yani iki tarafın da ilk evliliğiyse ucuz olacak. Taraflardan birinin ikinci nikahı olması halinde, nikah ücreti 5 bin lira. Taraflardan birinin üçüncü nikahı olması halinde nikah ücreti 50 bin lira. Taraflardan birisinin veya ikisinin de yabancı uyruklu olması halinde nikah ücreti 100 bin lira. Bunu ne için yapıyoruz? İlk üç maddede aileyi korumak için, boşandırmayı özendirmemek için. Anayasanın 74. ve 76. maddelerine göre aile bütünlüğünü korumak için uygulama yapıyoruz.''

"YABANCILARIN BOLU'DA EVLENİP, BOLU'YA YERLEŞMELERİNİ İSTEMİYORUZ''

Özcan, yabancı uyrukluların Bolu'da evlenmesini istemediklerini hatta kentten gitmelerini istediklerini dile getirerek, "Yabancıların Bolu'da evlenip, Bolu'ya yerleşmelerini, çoluk çocuk sahibi olmalarını istemiyoruz. Ülkelerine dönmelerini istiyoruz, bu yüzden bu kararları da teklif ediyoruz. Meclis'te de oy birliğiyle geçeceğini düşünüyorum" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL