Bu mazlumu Firavun’a teslim etmeyin

MISIR 20 Mart 2019 10:40
Videoyu Aç Bu mazlumu Firavun’a teslim etmeyin

Mısır’da darbeci Abdülfettah Sisi zulmünden kaçarak Türkiye’ye sığınan mazlumlardan birisi daha iade tehditi altında.. Amr Ahmed Abdulaty Okasha’nın Sisi yargısına iade edilmek üzere İstanbul’da gözaltına alındığı tespit edildi.

Emniyet teşkilatı tuhaf işlemlerine bir yenisini daha ekledi. Mısır’da darbeci Abdülfettah Sisi zulmünden kaçarak Türkiye’ye sığınan Amr Okasha’nın Mısır’a iade edilmek üzere gözaltına alındığı ve günlerdir Binkılıç Yabancı Gönderme Merkezi’nde tutulduğu ortaya çıktı.

İkinci ‘Abdülhafiz’ vakası!

Muhammed Mursi’nin darbe ile devrildiği süreçte Türkiye’ye sığınan ve ticaretle geçimini sağlayan Amr Ahmed Abdulaty Okasha’nın İstanbul’da gözaltına alındığı tespit edildi. Akit’in ulaştığı bilgilere göre, 13 Mart Çarşamba günü saat 23.30’da evine polis baskını yapılan Amr Okasha’nın eşi ve çocuklarının gözü önünde gözaltına alındığı, ilk olarak Bayrampaşa’daki Yıldırım Polis Merkezi’ne götürülen Mısırlı Okasha’nın 15 Mart’ta ise Binkılıç Yabancı Gönderme Merkezi’ne nakledildiği kaydedildi.

Abdülhafiz işkenceyle şuurunu kaybetti

Türkiye’de Atatürk Havalimanında pasaport işlemleri yapıldığı sırada gözaltına alınarak 17 Ocak’ta Mısır’a iade edilen Müslüman Kardeşler üyesi Muhammed Abdulhafiz’in işkencelerden geçirildiği, görme yetisini kaybettiği ve hâkimin sorularına cevap veremeyecek derecede akli melekelerini yitirdiği basına yansımıştı.

Kaynak : yeni akit
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X