Bu sene 15 Filistinli çocuk şehid edildi

FİLİSTİN 7 Kasım 2021 11:39
Videoyu Aç Bu sene 15 Filistinli çocuk şehid edildi

Siyonist işgal rejiminin çocuklara yönelik hak ihlalleriyle ilgilenen Uluslararası Çocukları Savunma Hareketi'nin raporuna göre, bu yılın başından bu yana 15 Filistinli çocuk işgalciler tarafından şehit edildi.

Uluslararası Çocukları Savunma Hareketi'nin verdiği bilgilere göre, siyonist işgal rejiminin şehid ettiği son çocuk ise Nablus yakınındaki Asker mülteci kampı ahalisinden olan ve önceki akşam Nablus'un doğusundaki Deyru'l-Hatab köyünde gerçekleştirilen saldırılarda karnından vurularak şehit edilen Muhammed Emced Da'des oldu.

Da'des'in siyonist işgal rejiminin Filistinlilerin arazilerini, Yahudi yerleşim merkezlerine katmak üzere el koymasına karşı düzenlenen protesto gösterilerinde, işgalci keskin nişancılar tarafından doğrudan ve kasten hedef alınarak şehid edildiği belirtildi.

Uluslararası Çocukları Savunma Hareketi'nin Filistin Şubesi'nin verdiği bilgilere göre geçtiğimiz Haziran ayında da Nablus'un güneyindeki Beyta kasabasında iki Filistinli çocuk siyonist işgalciler tarafından şehid edilmişti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL