Celal Şengör'e soruşturma başlatıldı

LÜBNAN 20 Eylül 2021 07:14
Videoyu Aç Celal Şengör'e soruşturma başlatıldı

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ahlaksız tavrı ve sözleriyle olay olan Prof. Dr. Celal Şengör'e günler sonra soruşturma başlattı.

 
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Celal Şengör'ün sosyal medyada platformlarında paylaşılan videodaki ahlaki olmayan sözleriyle ilgili İTÜ Rektörlüğü'nden yapılan açıklamada, konuya ilişkin soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Rektörlük açıklamasında, "Geçtiğimiz günlerde, üniversitemiz öğretim üyelerinden birinin çevrimiçi ortamda sarf ettiği sözlerle ilgili idari soruşturma başlatılmış olup, süreç devam etmektedir. İstanbul Teknik Üniversitesi, fiziksel, sözlü ve diğer şekillerde tacizin, küçük düşürücü davranışların her çeşidine karşı olup, bu tür eylemleri gerçekleştiren kişilere en küçük bir tolerans gösterilmeyecektir. İTÜ'nün yüzyıllara yayılan köklü birikiminin ve vizyonunun getirdikleri, böyle konularda gereken sorumluluğu almayı, en net tavır göstermeyi gerektirmektedir. Taraflardan birinin mağdur olması ve korunması gereken özel hayatı nedeniyle idari soruşturma sonuçlanıncaya kadar kamuoyunu sabırlı olmaya davet ediyoruz. Olayın cezai yönü savcılık incelemesinde olup hukukun üstünlüğüne olan inancımız tamdır." denildi. 
1000
icon
Vatandaş 20 Eylül 2021 07:29

Kendisinin psikolojik bir incelemeden geçmesi de gerekir. Mental yönden, ahlaki yönden. psikolojik yönden bulunduğu pozisyon, ortam ve zamana uygun davranma ile ilgili sorunlar yaşıyor gibi. Mikrofon tutulduğunda özellikle bu kavramlarla bağı kopuyor. Abuk sabuk konuşmaya başladığını farketmiyor.

0 0 Cevap Yaz


Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL