ÇEVİK: BU ÇEKİLME KARARI YENİ BİR “ONE MİNUTE” KARARIDIR!

GÜNDEM 20 Mart 2021 17:22
Videoyu Aç ÇEVİK: BU ÇEKİLME KARARI YENİ BİR “ONE MİNUTE” KARARIDIR!

Türkiye Aile Meclisi Başkanı Adem Çevik,  bugünkü Resmi Gazetede yayınlanan Türkiye’nin İstanbul sözleşmesinden çekilmesi hakkındaki Cumhurbaşkanı kararıyla ilgili basın açıklaması yayınladı.

Türkiye Aile Meclisi Başkanı Adem Çevik,  bugünkü Resmi Gazetede yayınlanan Türkiye’nin İstanbul sözleşmesinden çekilmesi hakkındaki Cumhurbaşkanı kararıyla ilgili basın açıklaması yayınladı.
 
TÜRKİYE AİLE MECLİSİ ve ADALET PLATFORMU BASIN AÇIKLAMASI

 
Ülkemiz İstanbul Sözleşmesinden bugün başkanlık iradesi ile ayrılmış bulunmaktadır. Bu sonucun alınmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu adım doğru yönde ileri doğru atılmış bir adımdır. Bu beklenen karar için Cumhurbaşkanımıza ve bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.
 
Şimdi, bu irade istikametinde 6284 sayılı aile yasasının değişmesi yönünde çalışmaların başlatılmasını bekliyoruz. Daha mükemmel bir yasasının çıkartılması konusunda, Beştepe’den gelen  “kendi inanç, tarih ve geleneğimizden yola çıkarak dünyaya örnek olacak bir yasa” sözünün arkasındayız.
 
Tam da İstanbul sözleşmesinin gölgesinde hazırlanan 6284 sayılı yasanın resmi gazetede yayınlanmasının yıl dönümünde alınan bu kararın, bizim için ayrı bir önemi vardır. Bugün birçok kişi ve topluluk, şükür secdesine varmış, şükür namazı kılmıştır.
 
3 aylardayız. Önümüzde Ramazan var. 27 Mart Beraat kandili. İnşallah bir Cuma ya da Beraat kandili vesilesi ile sabah ya da akşam namazında Türkiye’nin birçok yerinde toplu dua ve namaz için istişarelerde bulunuyoruz.
 
Covid sürecinin, 5G ile birlikte İstanbul sözleşmesi ile, Great Reset sonrası Cinsiyetsiz, biyolojik insanının yerini ailesiz,  “toplumsal cinsiyet”e dayalı Din, ahlak ve gelenekten bağımsız, Cinsel deneyim, yönelim ve tercihleri ile hareket eden BİREY’lerden oluşan  GENDER’lere kapı aralayan  Global tehdide karşı bu kararın, yeni bir ONE MİNUTE çıkışı olduğunu düşünüyor ve destekliyoruz.
 
Bu kararla başlayan süreç, ırmağın yatağına döndüğünün ilk işareti olarak bizim için, önemli, anlamlı ve değerlidir.
Bu yeni bir başlangıçtır ve tahrip olan aile bağlarının yeniden kurulması uzun ve zorlu bir süreci beraberinde getirmektedir.
Bu çerçevede, CEDAW ve Lanzarote Sözleşmesini de hatırlatmak isteriz. Aynı şekilde “Hayvan Hakları” ve “Çevre ve İklim değişikliği” maskeli, “Sentetik et” aldatmacası ile perdelenmeye çalışan komplolara karşı da herkesin çok daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyoruz.
Bu konuda emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederken, bu belayı başımıza saranları, kul hakkına girdikleri için özür dilemeye, en azından Allahtan bağışlanma dilemeye davet ediyoruz.
 
Kaynak : İSLAM MEDYA
1000
icon
Davudi 20 Mart 2021 22:53

Durmak yok! DEVAM

0 0 Cevap Yaz
Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL