CHARLİELERİN İZMİR’DEKİ TOPLANTISI İPTAL EDİLDİ

GÜNDEM 24 Aralık 2020 07:30
Videoyu Aç CHARLİELERİN İZMİR’DEKİ TOPLANTISI İPTAL EDİLDİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ve Rasulullah’a hakaret eden Fransız paçavrası Charlie Hebdo Dergisinin genel yayın danışmanı Plantu’nun davetli olduğu program valilik tarafından iptal edildi.

İzmir Valiliği’nin iptal kararı, Köklü Değişim Medya’nın konuya duyarlı davranıp İzmir Konak Meydanı’nda bir basın açıklamasıyla bu ahlaksızlığı protesto edeceğini kamuoyuna duyurmasından bir saat sonra geldi.

İlan edilen bilgilere göre Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) efendimize hakaret karikatürleri çizen Fransız Charlie Hebdo Dergisinin genel yayın danışmanı Plantu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in davetlisi olarak, 24 Aralık Perşembe günü Saat 19:00'da İzmir Mizah Festivalinde sahne alacağı duyurulmuştu.

Köklü Değişim Medya olarak biz, “fikir özgürlüğü” adı altında her fırsatta Peygamberimize hakaret edip kutsallarımıza savaş açan, kafir Fransa’nın paçavra dergisi Charli Hebdo’yu adeta ödüllendirmek anlamına gelen bu hadsizliği şiddetle kınayarak Köklü Değişim İzmir Temsilciliğimiz tarafından İzmir Konak Meydanı’nda bir basın açıklaması düzenleyip, bu ahlaksızlığı protesto edeceğimizi duyurmuştuk.

Saat 21:00’de ise Twitter’dan bu ahlâksız toplantıyı tel’in eden #İzmirdeCharlieHebdoyaHayır etiketiyle bir çalışma başlattık.

Ardından İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, sosyal medya hesabından “Bu toplantı iptal edilmiştir” paylaşımında bulundu.

Peygamberimizi savunmak ve CHP İzmir Belediyesi’nin küstahlığına ‘dur’ demek için sosyal medyada çalışmamıza destek veren ve İslam ile yoğrulmuş bu topraklara ve mukaddesatına Fransız olanlara, nerede olduklarını hatırlatan tüm duyarlı Müslümanlardan Allah razı olsun.

#PeygamberimizOnurumuzdur

#RasulullahaHakaretAffedilmez

#İzmirdeCharlieHebdoyaHayır

Kaynak : köklü değişim
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası
Askıda Meal