Covid-19'un semptomları değişiyor

SAĞLIK 13 Eylül 2021 08:57
Videoyu Aç Covid-19'un semptomları değişiyor

Hürriyet'te yer alan habere göre İngiltere'den gelen son rapor varyantlar ve aşı olan kişilerde farklı semptomların görülmesi nedeniyle koronavirüs belirtilerinin değiştiğine işaret ediyor.

İngiliz Mirror gazetesinde yer alan habere göre, burun akıntısı , baş ağrısı , hapşırma , boğaz ağrısı ve koku kaybı son dönemin en yaygın 5 semptomu arasında gösteriliyor ve uzmanlar bu belirtilere sahip olan kişilerin aşılı olsun ya da olmasın mutlaka test yaptırmaları gerektiğinin altını çiziyor.

Ancak uzmanlar bunun sadece en yaygın 5 semptom olduğunun altını çiziyor. Mu ve Delta varyantlara yakalanan kişilerde görülen semptomların tam listesi ise şöyle;

1- Yüksek ateş

2- Titreme

3- Devamlı öksürük

4- Koku kaybı veya değişikliği

5- Tat kaybı veya değişikliği

6- Baş ağrısı

7- Olağandışı yorgunluk

8- Boğaz ağrısı

9- Bilinçte bulanıklık

10- Deri döküntüsü

11- Ağız veya dilde meydana gelen değişiklikler

12- Kırmızı ve ağrılı parmaklar veya ayak parmakları

13- Nefes darlığı

14- Göğüs ağrıları

15- kas ağrıları

16- Boğuk ses

17- İshal

18- İştahsızlık

19- Karın ağrısı

20- Burun akması

21- Hapşırma
1000
icon
doktor 14 Eylül 2021 14:39

Bu virüsü dünyanın başına bela eden ve aşıyı çare olarak gösteren akıl aynı akıldır.Bu virüsle hayatını kaybeden insanların tamamı yanlış tedavi sonucu hastanede vefat etmiştir,evinde degil. Bunun sorumlusu olanlar tedevi yöntemini diretenlerdir. tedavi yöntemi insanları öldürüyor. Virüsün kendisi değil.Bu konuda bilgehan bilge,canan karatay ,serhat fındık gibi aklı selim doktorları dinleyin izleyin.Aşı faşizmine karşı omuz omuza genel greve.dilsiz seytan olma.

0 0 Cevap Yaz
Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL