DANİMARKA ‘MANİPÜLATİF İSTATİSTİKLERLE’ MÜSLÜMANLARI SUÇLU İLAN ETTİ!

İSLAM DÜNYASI 23 Aralık 2020 13:59
Videoyu Aç DANİMARKA ‘MANİPÜLATİF İSTATİSTİKLERLE’ MÜSLÜMANLARI SUÇLU İLAN ETTİ!

Danimarka, İslam ve Müslümanlarla mücadelede yeni bir manipülatif propaganda aracını devreye soktu.

Danimarka Göçmenlik ve Entegrasyon İşleri Bakanlığı, göçmenleri ve göçmenlerin torunlarını MENAPT grubuna böleceğini belirtti. Açılımı, OrtaDoğu, KuzeyAfrika, Pakistan ve Türkiye anlamına gelen MENAPT’ın amacı, Müslümanların sözde “suç ve işsizlik istatistiklerinde baş aktörler” olduğunu göstermek.

Göç ve Entegrasyon Bakanlığı’nın iddia ettiği gibi, bu ırkçı ayrımın suçla veya işsizlikle mücadele ile hiçbir ilgisi yoktur! Bu yeni istatistiksel analiz yöntemi, “Meclis yanıtlarında, Bakanlığın entegrasyon barometresinde ve Bakanlığın vatandaşlık anketinde” kullanılacaktır. Başka bir deyişle amaç, Danimarka Meclisi’nin Danimarka’daki Müslümanlara karşı propaganda savaşı yürütmesi için kullanılacaktır.

Asimilasyon Bakanı Mattias Tesfaye, sosyal kontrol raporunun yazarları olan iki araştırmacıyı Roskilde Üniversitesi’nden kovarak objektif çalışmalar hakkındaki bakış açısını ortaya koydu. Hazırlanan sosyal kontrol raporu, “Arapça ve Kur’an öğretiminin olumsuz sosyal kontrolü engellemenin bir parçası olarak” kullanılmasını tavsiye etti. Ancak rapor daha sonra yırtıldı ve Bakanlığın web sitesinden kaldırıldı. Zira bu rapor, Danimarka’nın İslam’ı öcü göstermek istediği korkutucu düşman imajına uymuyordu.

Danimarka’nın bu skandal eylemleri, Müslümanlar için doğru bir portre çizmek istemediğini, aksine kendi manipülatif anlatısını oluşturmak istediğini açıkça göstermektedir.

Ancak İslami temel bilgilere sahip olan herkes, İslam’ın suçu yasakladığını, toplumda verimlilik ve eğitimi teşvik ettiğini bilir. Yöneticiler, Müslüman isimlere ve Batılı yaşam tarzına sahip birkaç çürük elmadan hareketle tüm Müslümanlara suçlu muamelesi yapmak istiyor.

Danimarka hükümeti, Müslümanları hiçbir şekilde temsil etmeyen olumsuz istatistikleri seçerek, tüm Müslümanları kötü bir şekilde göstermek istiyorlar. Böylece Danimarka’daki tüm Müslümanlar, Danimarka’nın düşmanı ilan edildi ve tüm ayrımcı, ırkçı ve acımasız önlemler, onlara karşı mücadelede meşru hale getirildi.

Danimarka’nın daha önceki İslam karşıtı projeleri gibi, bu düşmanlık eylemi de tamamen başarısız olacaktır. Batılı yöneticilerin şiddetli İslam ve Müslüman nefreti, İslam’ın gerçek, uygulanabilir fikirlerini, halkı korkutmaya yönelik çaresizliklerini bir kez daha ortaya çıkaracaktır.

Kaynak : Köklü Değişim
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası
Askıda Meal