DEAŞ Deyrizor’da Suriye rejim güçlerine pusu kurdu: Aralarında bir tuğgeneralin de bulunduğu askerler öldürüldü

SURİYE 19 Kasım 2020 16:12
Videoyu Aç DEAŞ Deyrizor’da Suriye rejim güçlerine pusu kurdu: Aralarında bir tuğgeneralin de bulunduğu askerler öldürüldü

Suriye’nin Deyrizor kentinin güneybatı kırsalında gerçekleşen ve DEAŞ’ın üstlendiği saldırıda rejim ordusundan aralarında bir tuğgeneralinde bulunduğu askerler öldürüldü.


Alman haber ajansının (DPA) muhalefetin kontrolündeki Deyrizor Meclisi’nden kaynaklara dayandırdığı habere göre, DEAŞ unsurlarının Deyrizor’un doğu kırsalında bulunan El-Meyadin kentinin güneyindeki Kayda İbn Muni bölgesinde kurduğu pusuya düşen rejim ordusunun 137. Alay Komutanı Tuğgeneral Beşir İsmail öldü. El-Meyadin’e bağlı olan söz konusu çöl bölgeden başlayarak Irak-Suriye sınırına kadar uzanan bölgede DEAŞ’ın aktif olduğuna dikkat çekilen haberde, Suriye ordusuna ait araçların geçişini takip eden DEAŞ militanlarının saldırıya geçerek araçlarda bulunan herkesi öldürdüğü belirtildi.

Suriye rejim güçleri ve İran destekli gruplara bağlı savaşçılar 2018’in ortalarında bölgede kontrolü ele geçirmesinin ardından Deyrizor’un doğu kırsalında konuşlanmıştı.
Kaynak : aawsat
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL