DERA SAVAŞI BAŞLADI: İLK GÖRÜNTÜLER!

ÖZEL HABER 20 Haziran 2018 12:30
Videoyu Aç DERA SAVAŞI BAŞLADI: İLK GÖRÜNTÜLER!

Esed rejimi ve İran milisleri ile Muhalifler arasında haftalardır hazırlık yapılan Dera savaşı başladı, bölgeden son durum.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'deki devrimin ana merkezlerinden olan Dera bölgesinde ÖSO bünyesindeki Muhaliflerin hazırlıkları biterken, bölgeye onbirlerce milis getiren İran ve Esed Rejimi'de hazırlıklarını bitirdi.

Savaş öncesi Rejim helikopterlerinden bölgedeki Muhaliflerin teslim olması için bildiriler atıldı.Ramazan bayramının bitimiyle Esed Rejimi ve İran milisleri bölgeye ağır silahlar takviye ederken, ilk saldırıda Muhaliflerin kurmuş olduğu savunma hattına karşı başarısızlıkla milisler geri döndü. Geride kayıplar verdiği aktarıldı. ilk saldırı başarısızlıkla sonuçlanınca Rejim milisleri bölgeyi karadan topçu atışlarıyla vurmaya başladı.Esed rejimi, Lajat platosuna roket atışları dün akşam saatlerinde devam etti.

Savaşta Muhalifleri temsilen Ömer tugayları başı çekerken, ilk görüntüler Muhalif bölgelerdende gelmeye başladı.
Öte yandan bölgede çatışmalar devam ederken İran ve Esed rejimine ait milisler yığınak yapmaya devam ediyor. Bölgeden gelen son görüntülerde özellikle füze ve topçu bataryalarınında takviye edildiği gözlemlenmekte.DERA'DA YIĞINAK DEVAM EDİYOR

Rejim, dün gece en az 60 zırhlı aracı bölgeye sevk ederek yığınağını artırdı.

Esed rejimi, bölgeye Cumhuriyet Muhafızları, Ulusal Savunma Güçleri, Kaplan Güçleri, Filistin Özgürlük Ordusu, Kudüs Tugayları isimli birlikler ile 4., 7., 9.,14. ve 15. bölükler olarak adlandırılan milis unsurları sevk ediyor.

Kaynak : ISLAHHABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL