Dmitriev: Sputnik V aşısı konusunda Suudi Arabistan ile bir ortaklık kurmayı umuyoruz

İSLAM DÜNYASI 18 Kasım 2020 23:17
Videoyu Aç Dmitriev: Sputnik V aşısı konusunda Suudi Arabistan ile bir ortaklık kurmayı umuyoruz

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu'nun (RDIF) CEO'su Kirill Dmitriev, sadece bir aşının koronavirüs için yeterli olmayacağını ve ülkelerin kapsamlı aşı programı oluşturmaları için farklı teknolojiler ile aşı portföyleri oluşturmaya başlamasının gerektiğini söyledi.

Kirill Dmitriev, “Bu hafta Suudi Arabistan’ın başkanlık edeceği G20 toplantısında ülke liderlerinin bu konuyu tartışacağına inanıyoruz. Sputnik V için Suudi Arabistan ile ortaklık kurmayı umuyoruz” dedi.

Dmitriev, şu an çok sayıda üretime hazır 10 tane aşı olduğunu söyleyerek diğer ülkelerde Rus aşısına karşı bir güven olduğunu söyledi. Dmitriev, Dünya Sağlık Örgütü’ne göre aşımız koronavirüs karşısında yüzde 92 etkilidir” dedi.

Suudi Arabistan Kimya Holding Grubu, AJA Pharma ve SITCO Pharma firmaları aracılığıyla Rusya Doğrudan Yatırım Fonu ile özellikle koronavirüs aşısı için ortak bir mutabakat imzaladı. Mutabakatta, aşının Suudi Arabistan Krallığı’na yeteri kadar tedarik edilmesine ve dağıtılmasına, ardından ikinci aşamaya geçilerek Krallık içinde aşı üretimine geçilmesine karar verildi.
Kaynak : aawsat
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL