Dolar düştü, sizde fiyatları düşürün

EKONOMİ 21 Aralık 2021 15:31
Videoyu Aç Dolar düştü, sizde fiyatları düşürün

Ankara ve İstanbul ticaret odası başkanları, düşen kurların dikkate alınarak fiyatların düşürülmesi çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, dün Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamaların ardından döviz hızla düşüşe geçti.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, üyelerine çağrıda bulunarak "fiyatlara acilen güncelleme yapılmalı" dedi.

ATO Başkanı Baran, "ATO üyelerimize ve reel sektöre sesleniyorum, mevcut koşulları kendi işlerimize adapte edelim, kurlardaki gerilemeyi dikkate alarak fiyatlarımızı revize edelim" ifadelerini kullandı.

İTO Başkanı Avdagiç de "Döviz kurundaki düşüşün etkin bir şekilde, son tüketiciye yansıması için talebimizi, beklentimizi ve açık çağrımızı burada net bir şekilde ifade etmek istiyorum. Türk iş dünyasında kaliteli çalışan, nitelikli çalışan çok sayıda firma var. İstanbul iş dünyasında bu konuda öncü bir şehirdir. Ticaretin önemli bir kısmının döndüğü yerdir. Dolayısıyla bu konuda da gerekli adımların çok seri bir şekilde atılacağı ve bunun neticelerinin ortaya çıkacağı ile ilgili inancımı da sizlerle paylaşmak istiyorum. İstanbul iş dünyasının fiyatlama süreçlerini bir an önce realize etmesi için açık çağrı yapıyorum." ifadelerini kullandı
Kaynak : İlkha
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL