Dünya Bankası Afganistan'a yardımları kesti

DÜNYA 25 Ağustos 2021 10:27
Videoyu Aç Dünya Bankası Afganistan'a yardımları kesti

Dünya Bankası, Afganistan'daki operasyonlarına yönelik ödemeleri durdurduğunu açıkladı.


Dünya Bankası, Afganistan'daki operasyonlarına yönelik ödemeleri durdurduğunu açıkladı.

Dünya Bankası Sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, Afganistan'daki durumdan ve özellikle kadınlar için ülkenin kalkınma beklentileri üzerindeki etkilerinden "derin endişe" duyulduğu belirtildi.

Açıklamada, "Afganistan'daki operasyonlarımızda ödemeleri durdurduk, durumu iç politika ve prosedürlerimiz doğrultusunda yakından izliyor ve değerlendiriyoruz." ifadesi kullanıldı.

Bankanın uluslararası toplum ve kalkınma ortaklarıyla yakın istişarelerde bulunmaya devam edeceği belirtilen açıklamada, zor elde edilen kalkınma kazanımlarını korumak ve Afganistan halkını desteklemeye devam etmek için yolların araştırıldığı aktarıldı.
 
Kaynak : Euronews
1000
icon
cihad 26 Ağustos 2021 12:41

emperyalizmin pençesinde somürülen,ülkesinde onlarca amerikan askeri üssü olan ,ordusu natonun taseronu olan,genelevlerinde hergun kadınları peşkeş cekilen bir halk tabiki talibanı anlayamaz.talibanın kimseye minnet borcu yoktur. tam tersi dunya halkları emperyalizme karsı zaferinden dolayı talibana teşekkur borçludur.Müslümanlar olarak;taliban ve ideolojisini sonuna kadar destekliyoruz.iyiki varsın taliban.

0 0 Cevap Yaz
Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL