Ebu Katade El- Filistini, İran ile İlişkiler Hakkında HAMAS'ı İkaz Etti

FİLİSTİN 12 Haziran 2021 21:07
Videoyu Aç Ebu Katade El- Filistini,  İran ile İlişkiler Hakkında HAMAS'ı İkaz Etti

Filistin asıllı islam alimi Ebu Katade El-Filistini, son günlerde HAMAS yöneticilerinin İran yönetimi ile ilgili yaptıkları açıklamalar ve övgü mesajları üzerine bir beyanat yayınladı.

 İSLAM MEDYA HABER MERKEZİ- 

Filistin'li alim Ebu Katade EL -Filistini yayınladığı Beyanatta HAMAS hareketini ve yöneticilerini İran devleti ile ilişkiler konusunda nasihat ve ikazlara yer verdi.
 

Şeyh Ebu Katade el-Filistini'nin Hamas'a Mesajı

Hamas, Irak'taki, Yemen'deki ve Şam'ın Suriyesindeki Müslümanların yaralarını deşiyor. Aynı şekilde İran'daki Ehli sünnetin de yarasını deşiyor. Daha da ötesi Müslümanların akidelerini çiğniyor. Ahlak ve değer sınırlarını aşıyor. Zehar, Sinevar, Hamdan gibi öncüler ve onlarla beraber olanlar tuttukları bu yol ile dini değerleri çiğniyorlar. Ne akideye itibar ediyorlar, ne de Şii Rafizi ayaktakımının ve onlara tabi olanların vakıada işledikleri ihanet ve suçları görüyorlar. Müslümanlar bunlara ne diyeceğini bilemez oldu. İnsanların Nebilerinden ilk işittikleri şey ise: "Utanmıyorsan ne yapıyorsan yap" sözüdür.

Bunların yolu, çevrelerinin ve kardeşlerinin akide ve inançlarını çiğnemek mi? Bir de kendilerine binbir türlü tuzak kuran, dinlerinin aslı hile olan ve İslama, alimlere, tarihe hakaret eden (şii) çeteyi razı etmek için! 

Döktükleri onca kan ve kıydıkları onca candan dolayı içinde yaşadıkları zaman bile onlardan (şiilerden) şikayetçi!

Daha iki gün önce İran Rafizilerine bağlı câni Husi çetesi Meârib'de Ehli sünnete ait bir sivil bölgeyi vurdu ve 21 sünni Müslümanı öldürdü. Bundan bir gün sonra Hamas'ın öncü kadrosu ordaki Müslümanların acılarnı küçümsercesine İran'a yağcılık yapar bir konuşma yaparak ordaki Müslümanlara ciddi bir ihanette bulundular.

Allahın azabından korkmuyorlar mı?

Küçümseyip ihanet ettikleri mazlum Müslümanların bedduasından korkmuyorlar mı?

Hamas'taki salihlere sesleniyoruz! Bu hak yol değildir. Mü'minlerin yolu da değildir. Tevfik ve İlahi zafere ulaştıran yol hiç değildir. Sizi sadece Allah ile korkutuyoruz. Deki: Ben sizi sadece vahiy ile uyarıyorum. Allahın sizi tuzağa düşürüp azap etmesinden kaçının. Allaha yemin olsun ki, eğer Allah size öfkelenirse hiçbir şey size fayda veremez. İçinizdeki o cahil ve sefih topluluğu engelleyin. Müslüman kardeşlerinizin tarafını tutun. Rasulullahın kendileri hakkında "Muhakkakki sizler içinizdeki zayıflar sebebi ile rızıklandırılıyor ve muzaffer oluyorsunuz" dediği kardeşlerinizin tarafını. 
Allaha yemin olsun ki insanlar sizden sadece hak yola uymanızı istiyor ki (Filistinde'ki) cihada sünniler öncülük etsin. Yoksa bu yaptığınız çirkin alçaklıkla kendinizden başka kimseye zarar vermiyorsunuz.

Allahım! Biz onlar (Hamas) için hayır istiyoruz. Dua etmekten başka yapabilecek birşeyimiz de yok.

Ey Allahım! Rasûlünün, O'nun ashabı ve ümmetinin düşmanı olan Rafizi/şii, Yahudi düşmanlarımızı ve onlara uyanları sen kahreyle.


📚 Şeyh Ebu Katade el-Filistini
لمة إلى حماس:
حماس تدوس على آلام وجروح المسلمين في العراق واليمن وسوريا الشام، وعلى آلام أهل السنة في إيران، بل تدوس عقائد المسلمين  وتتجاوز حدود الأخلاق والقيم، فهذا السبيل الذي تسلكه هذه القيادة من الزهار والسنوار وحمدان ومن معهم يتجاوزون قيم الدين، فلا اعتبار لعقيدة، ولا نظر لواقع الإجرام الذي يمثله هؤلاء الأوباش من الروافض وأتباعهم، ولا يدري المسلم ماذا يقول لهم، ومما أدرك الناس من كلام النبوة الأولى (إذا لم تستح فاصنع ما شئت).

هل سبيل هؤلاء هو الدوس على عقائد محيطهم وإخوانهم تبعاً لإرضاء شرذمة تكيد لهم، وآس دينهم المكر بهم وسب دينهم ورجالهم وتاريخهم، وحاضرهم يشكو منهم لكثرة ما قتلوا.
قبل يومين فقط قصف الأوباش المجرمون الحوثة أتباع الروافض في إيران منطقة سكنية في مآرب لأهل السنة فقتلوا ٢١ مسلما سنياً، ثم بعد يوم تدلع قيادة حماس لسانها باحتقار لآلام هؤلاء، وتصنع خذلانا عجيباً لهم.

ألا يخافون مكر الله؟
ألا يخافون دعاء المظلومين عليهم وهم يرون خذلانهم واحتقارهم؟
نقول للصالحين من حماس: ليس هذا هو سبيل الحق، ولا سبيل المؤمنين، ولا هو طريق يوصل للتوفيق والنصر الإلهي، ولا نخوفكم إلا بالله (قل إنما أنذركم بالوحي) فإياكم ومكر الله بكم، ووالله إن غضب الله عليكم لن ينفعكم شيء بعدها، فاضربوا على يد هؤلاء السفهاء الجهلة، وانحازوا للمسلمين من إخوانكم، ممن قال عنهم النبي صلى الله عليه وسلم (إنما ترزقون وتنصرون بضعفائكم).
والله لا يرجو الناس منكم إلا سلوك طريق الحق حباً للسني أن يقود الجهاد وإلا فلستم ضارين أحداً بكل هذه الوقاحة التي تمارسونها إلا أنفسكم.

اللهم إنا نحب لهم الخير، ولا نملك إلا الدعاء لهم.
اللهم عليك بأعدائنا أعداء نبيك وأصحاب نبيك وأتباع نبيك من الروافض واليهود ومن سلك سبيلهم.Tercüme: İlim Heyeti


EBU KATADE El- FİLİSTİNİ KİMDİR?

Asıl adı Ömer Mahmud Ebu Ömer olan Ebu Katade, Filistin asıllı olup Ürdün’de doğdu. Hakkında müebbet cezası verildi. ABD yönetimi tarafından “El Kaide’nin Şeyhulislam’ı” olarak nitelendirilen Ebu Katade’nin 11 Eylül saldırılarını gerçekleştiren ekibin başındaki Muhammed Atta’nın da hocası olduğu iddia ediliyor. İlahiyat alanında akademik kariyeri de olduğu bilinen Ebu Katade’nin Usul-u Fıkıh alanında doktorası bulunuyor. Ebu Muhammed el-Makdisi ile birlikte El Kaide’nin fikir babası oldukları söyleniyor. Ancak bu iddia henüz kanıtlanabilimiş değil.

Ebu Katade, IŞİD’in Suriye’deki İslami gruplara yönelik cinayetlerini kınayan açıklamaları olmuştu.
Kaynak : islam medya
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL