Ekonomik olarak batan IRAK, Rusya'dan silah almaya devam ediyor

ÖZEL HABER 1 Ağustos 2018 17:25
Videoyu Aç Ekonomik olarak batan IRAK, Rusya'dan silah almaya devam ediyor

Irak'ta halk sokaklarda protesto gösterileri düzenlerken, Irak hükümeti silah alımına devam ediyor.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

İran ve Irak'ta hükümet ekonomik olarak dibi görürken bölgede silahlanmaya devam ediyor.

İran'ın ekonomik olarak batışı halkı sokaklara dökerken Suriye'de savaştırdığı yüzbinlerce milisi beslemeye ve ortadoğuyu kan gölüne döndürmeye devam ediyor.

İran güdümünde diğer bir ülke Irak'ta ise İBADİ'nin elektrik bakanını görevden uzaklaştırması halkı sakinleştirmeye yetmedi. Halk sokaklarda protesto gösterilerine devam ederken Rusya ise Irak'ın sipariş ettiği 300 BMP-3'ün üretiminin devam ettiğini bildirdi.


Toplamda 500 adet sipariş edilen BMP-3 tipi zırhlı araçların 200'ü geçtiğimiz aylarda Irak hükümetine teslim edilmişti. 300 Adet BMP-3'ün üretimini gösteren resimleri Rusya paylaşarak siparişlerin hazırlandığını açıkladı.

Rusya bölgede Esed rejiminin ayakta kalmasını sağlamak amacıyla yeni çıkardığı silahları denerken bir yandanda Suriye ve Irak hükümetlerine milyonlarca dolar değerinde eskimiş silah sistemlerini satmaktanda geri durmuyor.


RUSYA'DAN ERMENİSTAN'A 200 MİLYON DOLARLIK SİLAH SATIŞI

Rusya’nın Ermenistan’a Rus menşeili silahların satışı için 200 milyon dolarlık devlet ihracat kredisi sağlama anlaşması Haziran 2015’te imzalanmıştı. 24 Ekim 2017’de imzalanan 100 milyon dolarlık yeni anlaşmasının da askeri ürün sevkiyatlarının finanse edilmesi için kullanılacağı açıklandı.

(Rusya'nın Irak'a hazırladığı BMP-3'lerin üretimi fotogaleride'dir.)
Kaynak : ISLAHHABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...