En-Nakab Sahra Cezaevini Hamam Böcekleri Bastı

FİLİSTİN 29 Nisan 2019 11:01
Videoyu Aç En-Nakab Sahra Cezaevini Hamam Böcekleri Bastı

Filistin Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, En-Nakab Sahra Cezaevi’nin koğuşlarını üç gündür hamam böceklerinin bastığını bildirdi.

Heyet avukatı dün (28 Nisan Pazar) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, esirlerin koğuşlara doluşan hamam böceklerinden şikayet ettiğini ve cezaevi idaresinin böceklerle mücadele için hiçbir şey yapmadığını söyledi.

Avukat, En-Nakab Sahra Cezaevi’nde tutulan Filistinli esirlerin hamam böcekleri sebebiyle uyuyamadıklarını ve diğer bazı yaşam aktivitelerini gerçekleştiremediklerini ifade etti.

İki gündür geceleri hamam böceklerini öldürmek için uyanık kaldıklarını bildiren esirler, yaz aylarında işgal rejimi cezaevlerinde haşeratın ve yılanların büyük sorun teşkil ettiğini belirtti.

Filistinli 1200 esirin tutulduğu En-Nakab Sahra Cezaevi’nde ilk kez sorun yaşanmadığına işaret eden esirler, daha önce de cezaevi kantininde 120 cm uzunluğunda tehlikeli ve zehirli bir yılan yakaladıklarını söyledi.

Esirler, cezaevinde sıkça görülen haşerat, akrepler, fareler, zehirli örümcekler, çekirgeler ve hamam böceklerinin hayatlarını tehlikeye soktuğunu kaydetti.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X