Endonezya'daki sel felaketinde Ölü Sayısı 46’ya Yükseldi

ASYA 18 Temmuz 2020 01:25
Videoyu Aç Endonezya'daki sel felaketinde Ölü Sayısı 46’ya Yükseldi

Endonezya'da Güney Sulawesi eyaletine bağlı Kuzey Luwu bölgesinde etkili olan yağışlar Masamba nehrinin taşması sonucu 13 kişi öldü, 46 kişi kayboldu.

Endonezya'nın Sulawesi adasında yaşanan sel felaketinde 13 kişi öldü, 46 kişi kayboldu.

Endonezya'nın Sulawesi adasında pazartesi gününden bu yana etkili olan şiddetli yağışlar sel felaketine neden oldu.  Sulawesi adasını vuran sellerde hayatını kaybedenlerin sayısının 46 kişiye ulaştığı bildirildi. Arama Kurtarma ekiplerinden edinilen bilgilere göre yüzlerce kişi kayıp olduğu ifade ediliyor..  Yaşanan felakette evsiz kalan 14 binden fazla kişinin, ülkenin kuzeyindeki Kuzey Luwu rejiminde geçici barınaklara sığındığı öğrenildi.  66 kişi için arama ve kurtarma çalışmalarının sürdürüldüğü gelen bilgiler arasında. Yerel kaynaklar kayıp olanların sayısının daha fazla olduğunu belirtiyor. Ayrıca binlerce ev ve kamu tesislerinin sel sonucu oluşan çamur altında kaldığı ifade ediliyor.

 

Kompas gazetesinin haberine göre, eyalete bağlı Kuzey Luwu bölgesinde etkili olan yağışlar Masamba nehrinin taşmasına neden oldu.

Yetkililer, 4 binden fazla kişinin olumsuz etkilendiği sel felaketinde şu ana kadar 13 kişinin yaşamını yitirdiğini, 46 kişinin de kayıp olduğu bilgisini paylaştı.

Bölgede kayıpları kurtarma çalışmaları sürüyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL