Enflasyon okul kantinlerini de vurdu!

EKONOMİ 6 Ekim 2021 18:46
Videoyu Aç Enflasyon okul kantinlerini de vurdu!

Market ve pazarda enflasyonu okul kantinlerini de vurdu. Eğitim Sen şube başkanı, "Yemek fiyatları yüzde 80 oranında, kantinlerde fiyatları da yüzde 60-70 oranında fahiş denecek şekilde arttı" dedi.


Market ve pazarlarda fiyatlar fahiş bir şekilde artarken Eğitim Sen İzmir 4 No’lu Şube Başkanı Şuğayip Vayiç, okul yemeklerine ve kantin fiyatlarındaki artışa dikkat çekti. Vayiç “Okuldaki yemek fiyatları öğrenciler için yüzde 80 oranında, kantin fiyatları ise yüzde 60-70 oranında fahiş denecek şekilde arttı” dedi.

“YEMEK FİYATLARI YÜZDE 80, KANTİN FİYATLARI YÜZDE 60-70 ARTTI"
Evrensel’den Ramis Sağlam’ın haberine göre, yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte velilerinin ekonomik yükü daha da arttı. Eğitim Sen İzmir 4 No’lu Şube Başkanı Şuğayip Vayiç, uzun bir pandemi arasından sonra okulların maske ve dezenfektan bulundurmanın dışında hiçbir önlem alınmadan açıldığını belirterek yeni eğitim öğretim yılına hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin ciddi anlamda bir tedirginlikle başladıklarını ifade etti.
 
Vayiç, “Bulaş tedirginliğinin dışında okul kantinlerinde satılan temel gıda ürünlerinin karşılanmasında da ciddi bir pahalılıkla karşı karşıyayız. Okuldaki yemek fiyatları öğrenciler için yüzde 80 oranında, kantin fiyatları ise yüzde 60-70 oranında fahiş denecek şekilde arttı” dedi.

Kantin fiyatlarındaki artışı idarecilerle görüştüklerini aktaran Vayiç, okul kantinlerindeki pahalılığın, 1 buçuk yıldır hiçbir iş yapamadıklarıyla ve her şeyin pahalıya mal olmasıyla açıklandığını söyledi. Bunun bir itiraf olduğunu belirten Vayiç, “Yetkililer, 1.5 yıllık ekonomik kayıplarını ve gelen zamları öğrencilerin ve öğretmenlerin sırtından karşılamaya çalıştıklarını da itiraf etmiş oluyor” diye ekledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL