Erdoğan: Gerekirse Taliban hükümetiyle görüşürüz

GÜNDEM 20 Ağustos 2021 10:36
Videoyu Aç Erdoğan: Gerekirse Taliban hükümetiyle görüşürüz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın ifadelerinden öne çıkanlar şu şekilde:

"Ülkemizdeki yangınların bir kısmında terör şüphesi olsa da afetlerle karşı karşıyayız"

"Orman yangınlarıyla mücadelemiz için Rusya'dan gelen bir uçağın Kahramanmaraş'ta düşmesi sonucu 5'i Rus, 3'ü Türk personelin hayatını kaybetmesinden dolayı milletçe büyük üzüntü duyduk"

"Evleri tamamen kullanılamaz hale gelen vatandaşlarımıza en geç 1 yıl içinde yeni konutları teslim edilecektir. Yanan ormanlarımız, Anayasamızın 169. maddesine uygun şekilde tekrar canlandırılacak, tarım ve turizm dahil kesinlikle başka amaç için kullanılmayacaktır"

Yüz yüze eğitim

Aşı olmayan öğretmenlerimizden haftada 2 kez PCR testi isteyeceğiz, aşı olmayan üniversite öğrencilerimiz ve üniversite çalışanlarımızdan düzenli PCR testi yaptırmalarını talep edeceğiz"

"Taliban'ın kuracağı hükümetle görüşebiliriz"
"Ana muhalefetin veya ana muhalefetin yanındaki muhaliflerin dediği gibi 1,5 milyon Afgan ülkemizde kesinlikle yok. Bunların hepsi birer yalan. Gayemiz öncelikle bu ülkenin istikrarı ve güvenliği olduğu için gerekirse Taliban'ın kuracağı hükümetle de görüşüp, ortak gündemlerimizi konuşacağız.

Türkiye elbette yol geçen hanı değil. Bu ülkenin kanunlarına, kurallarına, düzenine uymayanların kaos çıkartacak tavırlar sergilemesine asla izin vermeyiz. (Sığınmacılar) Kamu güvenliğini tehdit edecek şekilde bu insanların hayatlarına kast edenleri, yağmaya yeltenenleri asla affetmeyiz. Türkiye'nin, Avrupa'nın mülteci ambarı olmak gibi bir görevi, sorumluluğu, mecburiyeti yoktur."
1000
icon
dila 20 Ağustos 2021 13:11

dunyada hemen hemen tum devletler uluslararası emperyalist,seytani bir odaktan,tek merkezden idare ediliyor.devlet yoneticileri, vali tayin edilir gibi bu merkezden belirleniyor.genelde diktatorleri tayin edip,yonetime getiriyorlar.secimler ,partiler gostermelik. BM,AB,imf,nato,dsö,unesco,faizci bankalar vb.bu global gucun birimleri olarak gorev icra ediyor.bu kureselciler, simdide sahte covid-19 bahanesi ile tum dunyada yasaklamalar uyguluyor.tum dunyayı grafen gibi genetigi bozan manyetik maddeler iceren aşılarla aşılarken kendilerine gostermelik olarak aşı yerine tuzlu su enjekte ediyorlar.israil ve almanya gibi ulkelerde bazı aşıların icinde sadece tuzlu su tespit edildi.tum uydu devletler yeryuzunde ilahlık taslayan bu merkezin emrilerine itiraz etmeden uyuyor. insanlar zehirleniyor,kobay olarak deneniyor.talibanin zaferi insaallah bu oyunu bozacak.

0 0 Cevap Yaz
Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL