Esed’in Özel Birliğine Saldırı Anı Kamerada (Video)

ÖZEL HABER 30 Haziran 2019 00:05
Videoyu Aç Esed’in Özel Birliğine Saldırı Anı Kamerada (Video)

Suriyeli muhalif grupların Hama'nın kuzeybatı kırsalında başlattığı geniş çaplı operasyon tüm hızıyla devam ediyor.

  ISLAHHABER    HABER MERKEZİ  

Suriyeli  muhalifler ve Rusya-İran destekli Esed rejimi arasında Hama'nın kuzey kırsalında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Muhalif gruplar yaşanan şiddetli çatışmalar sırasında Esed rejimini özel birliği Kaplan Kuvvetleri'nin Komutanı 'Pembe Panter' lakaplı Süheyl Hasan'ın bir grup askerini öldürdüklerini açıkladı.

Sosyal medya üzerinden yayınlanan söz konusu saldırıya ilişkin görüntülerde, İran-Rusya destekli Süheyl Hasan komutasındaki Kaplan Kuvvetlerine bağlı bir grup askerin konuşlandığı bir bölgeyi izleyen muhalif gruplardan Ceyşul İzze’ye bağlı bir savaşçı, güdümlü füzeyle rejim askerlerini hedef aldığı görülüyor. Hedefin tam isebat alması sonrası dumanların yükseldiği yerde bir grup askerin öldüğü ifade ediliyor.

 


Muhaliflerden Rejime Yönelik Diğer SaldırılarEsed rejimi öldürülen Süheyl Hasan’dan sonra Dublörünü Kullanılıyor


BOTOKS'U FAZLA KAÇINCA

Diktatör Beşar Esed'in elit komutanı olan ve rejim tarafından "Kaplan", muhalifler tarafından ise "Pembe Panter" lakabıyla tanınan Albay Süheyl el Hasan'ın dublörü tanınmamak için botoks yaptırdığı ve rejim askerleri arasında görüldüğü gözlendi.
Medya aktivistlerinin açıklamasına göre, uzun zamandır görüntü vermeyen Süheyl el Hasan yıllar önce muhalifler tarafından öldürüldü.

Esed rejimi son zamanlarda Rus savaş uçaklarının da desteğiyle bölgede yürüttüğü hava destekli kara operasyonlarında muhalifler karşısında ağır yenilgileri sürerken,rejim ordusu içerisinde çatlaklar olmaması adına Esed, Süheyl el Hasan'ın dublörönü sahaya sürdü.

Süheyl Hasan'ın kepsiz onlarca resmi bulunurken, dublörünün ise her fotoğrafında genelde kepini çıkarmadığı gözleniyor.


 

Esed'in çakma Kaplanına Rusya'dan ödül!

Suriye'de sivil katliamlara imza atan Rusya, Lazkiye'de ki askeri üssü Hamim Havaalanında Esed'in geçtiğimiz yıllarda (öldürülen ve yerine dublörünün kullanıldığı) Süheyl Hasan'a onur ödülü vermişti.

Rus hükümeti tarafından yapılan açıklamada, bugün sabah Rusların Lazkiye hava üssü olan Hamim'de Esed'in kaplan lakaplı Albayı Süheyl Hasan'a , Moskova ile ilişkileri geliştirmeye yönelik çalışmalarından ötürü bir ödül takdim edildi.
Sühayl Hasan, Rusya'nın Kutsal savaş adı altında Suriye'de Esed rejimine yardım ederek IŞİD bahanesiyle 30 Eylül'den bu yana Rus savaş uçaklarına bilgi aktardığı bu yüzden dostluğu pekiştirmek adına Hamim hava üssü'nde bir törenle madalya verildiği belirtildi.

Suriyeli Medya aktivistlerine göre, Süheyl Hasan geçtiğimiz yıllarda düzenlene bir saldırıda öldüğnü Esed'in orduda moral bozukluğuna yol açmaması için Sühayl Hasan'ın yerine bir dublörünü kullandığı ileri sürüldü. Yayınlana resimlerden göründüğü üzere yeni dublörün genç, sürekli kep ve sakallı fotoğraf çektirdiği görülüyor.Süheyl Hasan Kimdir ?

Sosyal medyada kendine rejim askerlerini secde ettirirken çektirmiş bir görüntüsü bulunan rejim komutanı Hasan, Suriye'de adı sivillere yönelik düzenlenen katliamlarda kullanılan Varil bombasını ilk kullananlardan biri olarak tarihe geçmişti. Esed’in en güvendiği komutanlarından Kaplan kuvvetleri komutanı Süheyl Hasan sosyal medyada yayınladığı bir fotoğrafta askerlerini kendine zorla secde ettirdiği görülüyor. 

İŞKENCE VE KATLİAM EMRİNİ SÜHEYL EL HASAN'DAN ALIYORDUK
 
İnsan Hakları İzleme Örgütü raporuna göre, Hava Kuvvetleri İstihbaratı Özel Operasyonlar şubesinde çalışan “Hani” aldığı emirlerle ilgili şunları anlattı:
 
Rejim askerleri tarafından uygulanan vahşi işkence ve katliamlarda Süheyl El Hasan'dan emir alıyorduk.
 
Açıklama'da Şam’ın Muademiye mahallesinde tutuklamalar yapıyorduk. Emirleri Albay Süheyl Hasan’dan alıyorduk. Bize insanların özellikle başına hızla vurmamızı ve başımıza birşey geleceğinden korkmamamızı söyledi. Sürü gütmek için kullanılan elektrikli çubuklardan da kullandık. Emirleri sözlü olarak, göreve gitmeden önce veriyordu.

İnsanları önce otobüsün içinde  sonra da üsteki gözaltı merkezinde dövüyorduk. Gözaltı merkezinde önce insanları açık alana koyuyor, sorgu yapmadan gelişigüzel dövüyorduk. Ben tutukluları alana, sonra da gözaltı merkezine götürüyordum. O gün yaklaşık 100 kişiyi gözaltına aldık, hepsini beş metreye beş metrelik bir hücreye doldurduk.

Benim birliğim de dövenler arasındaydı. İçim yanıyordu ama belli edemiyordum çünkü başıma ne geleceğini biliyordum.
 

Rejimin Ünlü Komutanı General Suheyl Hasan: “Esed, Allah’ın Resulüdür”
 
Esed Rejim Ordusunun en ünlü komutanlarından ve Beşşar Esed’in sağ kolu olarak bilinen General Suheyl Hasan, Esed’in Allah’ın Resulü olduğunu iddia etti.

Aralarında üst rütbeli Rejim askerlerinin de bulunduğu bir topluluğa konuşan Suheyl Hasan 'Esed’e karşı çıkanlara Allah lanet etsin, o günümüzde Allah’ın resulüdür’ şeklinde konuştu.
 

 
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL