Esir Filistinlilerin yerleri değiştiriliyor

FİLİSTİN 7 Eylül 2021 07:37
Videoyu Aç Esir Filistinlilerin yerleri değiştiriliyor

Esirler ve Özgürleştirilenlerin İşleri Heyeti, işgal rejiminin cezaevleri yönetiminin, zindanlardaki Filistinli esirleri bulundukları cezaevlerinden farklı cezaevlerine aktarmak suretiyle yerlerini değiştirdiğini belirtti.

Heyet, sabah Celbu Hapishanesi'nden altı esirin kaçtığının anlaşılması üzerine işgal rejiminin, ceza ve tutukevlerinin birçoğunda esirlere yemeklerini dağıtmak istemediğini, Celbu Hapishanesi'ni tamamen boşaltarak buradaki esirleri bilinmeyen yerlere naklettiğini açıkladı.

Heyet'in açıklamasında Celbu Hapishanesi'nin, sadece ömür boyu hapis cezasına çarptırılmış esirlerin tutulduğu, 2 nolu koğuşundaki esirlerin Raymon, Nefha ve Nakab hapishanelerine nakledildikleri; ayrıca bütün ceza ve tutukevlerindeki koğuşların kapılarının ilgili yönetimler tarafından kilitlendiği vurgulandı.

6 esirin işgal zindanından kaçmasıyla ilgili olarak HAMAS Siyasi Büro üyesi Husam Bedran, bir açıklama yaparak onlara sahip çıkılmasının ve destek verilmesinin bütün Filistinlilerin ortak görevleri olduğunu vurguladı.
Kaynak : İlkha
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL