Filistin Direnişi İşgal Rejimini Treni Korumak İçin Duvar İnşa Etmeye Zorladı

FİLİSTİN 10 Mayıs 2019 18:28
Videoyu Aç Filistin Direnişi İşgal Rejimini Treni Korumak İçin Duvar İnşa Etmeye Zorladı

Filistin direnişi işgal yönetimini Gazze Şeridi’nin kuzeyinden geçen tren hattını korumak için beton duvar inşa etme kararı almaya mecbur etti.

İşgal rejiminde yayın yapan Kanal-12 özel televizyonu, dün (9 Mayıs Perşembe) konuyla ilgili yayınladığı haberde, Gazze Şeridi’ndeki savaşçıların hedef alanından geçen tren için duvar inşasının bir yıl önce alındığını fakat finansman sorunu sebebiyle askıda kaldığını öne sürdü.

Haberde, İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın işgal ordusuna ait bir aracı füzeyle hedef aldığını gösteren videoda trenin de görünmesinin duvar inşası kararını yeniden gündeme getirdiği belirtildi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne saldırılarını yoğunlaştırdığı sırada sınıra yakın bir askeri aracı Kornet füzesiyle vurmuş ve görüntülerini yayınlamıştı.

İşgal rejimi televizyonu, söz konusu demiryolunun finansmanla ilgili sorunlar sebebiyle koruma altına alınamadığını söyledi.

İsrailli yorumcular, videoda trenin geçişinin yer almasının İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın uyarı mesajı olduğunu ve Filistin direnişinin İsrail’e ağır darbeler vurabileceği fakat gerginliğin yükselmesini istemediği için bunu yapmadığı mesajı verdiğini kaydetti.

İşgal rejimi televizyonu haberinde ayrıca, tren yolunu beton duvarla koruma projesinin 28 milyon dolar gerektirdiği dile getirildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...