Filistin Direnişi İşgalcilere Ait Bir Askeri Nakil Aracını ve Cipi Hedef Aldı: En Az 3 İsrail Askeri Öldürüldü

FİLİSTİN 6 Mayıs 2019 03:26
Videoyu Aç Filistin Direnişi İşgalcilere Ait Bir Askeri Nakil Aracını ve Cipi Hedef Aldı: En Az 3 İsrail Askeri Öldürüldü

Filistin direnişi dün (5 Mayıs Pazar) Gazze Şeridi sınırında işgal ordusuna ait bir cip ile askeri nakil aracına saldırı düzenlediğini açıkladı.

Filistin direnişi konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Ortak Operasyon Odası’nın İsrail ordusunun saldırılarına misilleme faaliyetleri kapsamında İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın ve Kudüs Müfrezeleri’nin Gazze Şeridi’nin orta kesiminin doğusunda sınır bölgesinde işgal ordusuna ait bir askeri nakil aracını Kornet füzesiyle vurduğunu bildirdi.

Filistin direnişinin Gazze Şeridi’nin güneyinde yer alan Han Yunus kentinin kuzeyinde işgal ordusuna ait Kissufim alanına havan mermisi attığı belirtildi.

İşgal rejimi medya kaynakları, Kissufim alanına düzenlenen saldırıda iki askerin yaralandığını ifade etti.

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde işgal ordusuna ait bir cipi tamamen tahrip ettiğini açıkladı.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, telsiz yayını aracılığıyla yaptığı açıklamada, işgal ordusuna ait cipe düzenlenen saldırıyı üstlendi.

Açıklamada, Beyt Hanun’un doğusunda hedef alınan cipin asker dolu olduğu ve en az üç işgal askerinin öldüğünün tahmin edildiği belirtildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...