Filistin Yönetimi Güvenlik Birimleri Mayıs’ta 316 İhlal Gerçekleştirdi

FİLİSTİN 19 Haziran 2019 10:36
Videoyu Aç Filistin Yönetimi Güvenlik Birimleri Mayıs’ta 316 İhlal Gerçekleştirdi

Siyasi Tutuklu Aileleri Komitesi, Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin Batı Yaka’da Mayıs ayında 316 ihlal gerçekleştirdiğini açıkladı.

Komite, konuyla ilgili yayınladığı ve dün (18 Haziran Salı) Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan raporda, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin geçen ay Batı Yaka’da gerçekleştirdiği ihlallere yer verdi.

Raporda, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin siyasi gözaltıları, gece baskınlarını, evlerde arama yaparak eşyalara zarar vermeyi, ifade vermeye çağırmayı, eşyalara el koyma ve benzeri ihlalleri sürdürdüğü kaydedildi.

Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Mayıs ayında 316 ihlal gerçekleştirdiği belirtilen raporda, ihlallerden 60’ının gözaltı, 34’ünün ifadeye çağırma, 127’sinin alıkoyma, 43’ünün evlere ve işyerlerine baskın olduğu bildirildi.

Raporda ayrıca, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin geçen ay 6 kez özgürlüklere müdahalede bulunduğu ve 7 kez kişisel eşyalara el koyduğu ifade edildi.

Siyasi Tutuklu Aileleri Komitesi, Mayıs ayında siyasi tutuklulardan ikisinin açlık grevine başladığını ve birinin de kötü muamele ve işkence sebebiyle sağlık durumunun kötüye gittiğini bildirdi.

Komite, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin yapılan tüm çağrılara ve Ramazan ayına denk gelmesine rağmen Mayıs ayında da ihlallerini sürdürdüğüne dikkat çekti.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL