Fırlayan sadece ayçiçek yağı değil!

EKONOMİ 11 Aralık 2021 10:43
Videoyu Aç Fırlayan sadece ayçiçek yağı değil!

Ayçiçek yağı fiyatları ile adından sıkça söz ettirirken zeytinyağı fiyatı da bir ayda zirveye çıktı. Zeytinyağı fiyatları da bugüne kadar ki en yüksek rakamına ulaştı.

 
Türkiye'de ekonomik kriz her sektörde hızla baş göstermeye başladı. Artan market fiyatlarının başında ayçiçek yağı fiyatları alırken zeytinyağı fiyatları da bundan geri kalamadı. Zeytinyağı fiyatları 1 ayda rekor kırdı. Zeytinyağı üretiminde önemli bir konumda olan Aydın’da kasım ayında 33 TL olan zeytinyağı alım fiyatı son bir ayda yüzde 33 artarak 44 TL’ye yükseldi.

ZEYTİNYAĞI FİYATLARI ZAMLARLA DİKKAT ÇEKTİ
Türkiye’nin önemli tarım kentlerinden olan Aydın’da bu yıl yaşanan kuraklık sebebiyle zeytinin rekoltesinde düşüş yaşandı. Düşen rekolteye rağmen kalitesi yüksek olan zeytinyağında yaşanan alım fiyatlarındaki artış ise dikkat çekmeye başladı. 

ZEYTİNYAĞINDA FİYAT EN YÜKSEK SEVİYEYE ULAŞTI
TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Birliği tarafından Kasım ayında 33 TL olarak açıklanan zeytinyağı alım fiyatı, son 1 ay içerisinde yaklaşık yüzde 33 oranında artış yaşadı. Aralık ayı itibariyle 44 TL’ye yükselen zeytinyağı alım fiyatı, bugüne kadarki en yüksek rakama ulaştı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL