Fransa'da polisler iki Müslüman kadını darp etti

DÜNYA 18 Nisan 2022 09:34
Videoyu Aç Fransa'da polisler iki Müslüman kadını darp etti

Fransa'da ırkçılık ve İslam karşıtlığı tahammül edilemez boyutlara ulaştı. Her gün saldırı haberlerinin geldiği Fransa'da, bu kez polisler iki Müslüman kadını darp etti


Fransa'da İslam'a ve Müslümanlara yönelik kin ve nefretin boyutu gün geçtikçe artıyor. Siyasilerin başörtüsüne ve İslam'a karşıt söylemleri, halk nezdinde karşılık buluyor.

Başkent Paris'in turistik bölgesi Pont de Clichy köprüsünde iki Müslüman kadın, trafikte karşıdan karşıya geçmeye çalışıyordu. Bu sırada Fransız polisler, yaya için yeşil ışık yanmasına rağmen araçtan inerek hakaretler savurmaya başladı. 

Polisler, yere çöktürdüğü kadınlardan birini hakaretler eşliğinde darp etmeye başladı. Bu sırada diğer kadının yarı baygın bir şekilde yerde yattığı görüldü.

O anları cep telefonu kamerasına kaydeden Fransız bir kadın, polislere durması için bağırsa da, polisler darp etmeye devam etti.

POLİSTEN KÜSTAH SAVUNMA: YAPTIM HAKKIM VARDI

Olayın ardından Fransız kadın, polislerin yanına giderek onları şikayet edeceğini söyledi. Bunun üzerine polislerden biri de büyük bir pişkinlikle "Evet yaptım, hakkım vardı" dedi.

Fransa'da 10 Nisan'da yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde göçmen ve İslam karşıtı adaylar Marine Le Pen ve Eric Zemmour, toplamda yüzde 30 oy almıştı.
Kaynak : Haber7
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL