Gaziosmanpaşa Emlak Piyasası Ev Fiyatları…

Tanitim yazıları 25 Kasım 2017 17:27
Videoyu Aç Gaziosmanpaşa Emlak Piyasası Ev Fiyatları…

Gaziosmanpaşa, konut projeleri sayesinde son zamanlarda yatırımcıların gözde ilçelerinde biri olarak anılıyor.

İlçe İstanbul satılık daire fiyatlarında en çok artış görülen bölgeler arasında yer alıyor. Konut projelerinin yeni yerleşim alanlarında yapılıyor olması hem ilçenin merkezini bu bölgelere kaydırıyor hem de yenilenen bir yüze kavuşuyor. Ayrıca ilçedeki konut projelerinin yükseldiği semtlerde yeni AVM ve parklar da yapılmakta. Tüm bunların yanı sıra yeni yapılan konutlarda güvenlik ön planda tutuluyor. Özellikle rezidans ya da yeni sitelerde 7/24 güvenlik bulunuyor.

Gaziosmanpaşa, Venedik mimarisinden esinlenilerek yenileniyor. İlçedeki bazı konut projelerinin planında su kanalı bulunuyor. Yatırımcının gözde ilçelerinden biri olan Gaziosmanpaşa, satılık ev olanaklarını yatırımcıya geniş bir yelpazede sunuyor.

İlçenin pek çok semti kentsel dönüşüm kapsamına giriyor. İlçe eski ve gecekondu yapılaşmasından kurtularak modern bir görüntü kazanıyor. Özellikle Sarıgöl semtinde başlamış olan konut projeleri dikkatleri bu bölgeyeçekiyor. Uydu kent projelerinin birçoğunun Gaziosmanpaşa'da olması ilçenin sadece yerli yatırımcıya değil yabancı yatırımcıya da göz kırpmasını sağlıyor. Gaziosmanpaşa satılık daire fiyatlarının en çok prim yaptığı yerler arasında devlet destekli kentsel dönüşüm kapsamında olan Sultançiftliği ve Gazi Mahallesi bulunuyor.

Gaziosmanpaşa emlak endeksi

Gaziosmanpaşa, satılık daire alternatifleri arasında 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 yer alıyor. İlçeden yatırım amacı ile alınan bir konut 17 yıl içinde yatırımcıya çıkardığı parayı yeniden kazandırıyor. Bu özelliği ile ilçe İstanbul'da en kısa sürede yatırımcısına amortisman sağlayan ilçelerden biri. Gaziosmanpaşa'daözellikle Bağlarbaşı, Yıldız Tabya, Mevlana, Pazariçi ve Fevzi Çakmak bölgelerinde yeni projeler başlıyor. Bu mahallelerde fiyatlar ilçenin genel fiyatlarını artıyor. Barbaros Hayrettinpaşa'da konut fiyatları 343 bin 600TL'ye kadar çıkıyor. Merkez'de bir konut için ise 212 bin 588 TL ile 354 bin 300 TL arasında fiyatı gözden çıkarmak gerekiyor.

Zingat Bölge Raporu verilerine göre ilçede geçen yıla nazaran satılık daire fiyatları yüzde 0.14 artış göstermiş. Bu doğrultuda satılık daire metrekare fiyatı şu anda ortalama 2,885 TL civarında seyrediyor. Bölgede ortalama 288 bin 506 TL ödeyerek bir ev satın alınabiliyor. Fakat satılık daire fiyatlarında sınır 100 metrekare için 216 bin TL ile 360 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. İlçede 2009 yılından 2017 yılına kadar satılık daire fiyatlarında artış gözlemleniyor. Ayrıca bu artış gün geçtikçe de devam edecek gibi görünüyor. 
 

Gaziosmanpaşa'nın modern bir görüntüye kavuşması emlak fiyatlarını da sürekli arttırıyor. Fakat bu duruma sebep olan başka kriterler de bulunuyor. Özellikle ilçede raylı bir ulaşım imkanının olması ve ilçenin ana akslara yakın oluşu gibi özellikler fiyatları yükseltiyor. TEM ve E-5 gibi artellere yakın olması ilçenin lokasyon olarak bulunmaz özelliklere sahip olduğunu gösteriyor. Tüm bu özellikler yeni konut projeleri ile birleşince satılık daire fiyatlarındaki artış da kaçınılmaz oluyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL