Gazze'de taziye çadırı kuruldu

FİLİSTİN 27 Eylül 2021 14:40
Videoyu Aç Gazze'de taziye çadırı kuruldu

Gazze Şeridi'nde faaliyet gösteren İslami ve milli gruplar, siyonist işgalcilerin dün sabah erken saatlerde Kudüs'ün kuzeybatısındaki Beyt Anan ile Cenin'in güneybatısındaki Burgin beldesinde şehit ettiği beş genç için taziye çadırı kurdu.


Gazze kentindeki Meçhul Asker Meydanı'nda kurulan ve şehitlerin büyük boy resimlerinin asıldığı çadırı yüzlerce kişi ziyaret etti.

Şehitlere saygı ve Filistin'in coğrafi olarak bir bütün olduğunu göstermek için kurulan taziye çadırını Filistinli grupların liderlerinin de ziyaret ettiği kaydedildi.

Filistinli gruplar dün yayımladıkları bildirilerde şehitlerin kanlarının yerde kalmayacağını ve işgalcilerin cinayetlerinin bedelini ödeyeceklerini söyledi.

Öte yandan, siyonist işgal rejiminin beş Filistinliyi şehit etmesi dün akşam Ramallah'ın el-Menara Kavşağı'nda düzenlenen yürüyüşle protesto edildi.

Ramallah kent merkezindeki yürüyüşe katılanlar şehitlerin intikamının alınmasını ve işgalcilerin cinayetlerine karşılık vermesi için Batı Şeria'da direnişin elinin serbest bırakılmasını isteyen sloganlar attı.

Protesto yürüyüşüne katılanlar ayrıca Filistin Yönetimi'nin Batı Şeria'da işgalcilerle yaptığı güvenlik koordinasyonunu da eleştirerek, kurşuna kurşunla karşılık verilmesini gerektiğini ve işgalcilerin ancak direniş dilinden anladıklarını ifade etti.
Kaynak : İlkha
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL