Gazze’den Uçurulan Balonlar Yahudi Yerleşkelerinde Yangına Yol Açtı

FİLİSTİN 18 Mart 2019 14:05
Videoyu Aç Gazze’den Uçurulan Balonlar Yahudi Yerleşkelerinde Yangına Yol Açtı

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri devam ederken Filistinli gençlerin dün (17 Mart Pazar) akşam saatlerinde sınırın diğer tarafına gönderdikleri yangın çıkarıcı balonların sınıra yakın Yahudi yerleşkelerinde iki yerde yangına yol açtığı belirtildi.

İşgalcilere ait internet sitesinin haberinde, Gazze Şeridi’nden uçurulan yangın çıkarıcı balonun Merchavim Yahudi Yerleşkesi’nde büyük bir yangına yol açtığı ifade edildi.

İşgal rejiminde yayınlanan Yediot Ahranot gazetesinin internet sitesinde yayınlanan haberde ise balonların Shaar HaNegev Yahudi Yerleşkesi’nde yangın çıkardığı bildirildi.

Gazze Şeridi'nden gönderilen balonlar ve uçurtmalar Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin başladığı 30 Mart 2018’den bu yana işgal altındaki topraklarda yüzlerce yangına yol açtı.

Filistinli gençlerin basit araç gereçlerle yaptığı ve kuyruğuna yanıcı madde bağlayarak sınırın diğer tarafına gönderdiği uçurtmalar ve balonlar işgalciler için kabus olmaya devam ediyor.

Uçurtmaların ve balonların çıkardığı yangınlar binlerce dönüm arazinin yanmasına ve işgalcilerin milyonlarca şikel zarara uğramasına sebep oldu.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL