Gazzeliler Büyük Dönüş Yürüyüşü'nün 59. Cuma’sı Gösterilerine Katıldı

FİLİSTİN 24 Mayıs 2019 21:52
Videoyu Aç Gazzeliler Büyük Dönüş Yürüyüşü'nün 59. Cuma’sı Gösterilerine Katıldı

Bütün Filistin'i kavuran ve Gazze'de oldukça etkili olan şiddetli sıcak hava dalgasına rağmen Gazze ahalisi yine büyük bir kalabalıkla Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü'nün 59. Cuma'sında bölgenin doğu sınırında yer alan dönüş çadırlarında hazır bulundu. Bugüne (24 Mayıs) "Dayanışma ve Merhamet Cuma’sı" adı verilmişti.

İşgal güçleri bugünkü gösterilere de gaz bombalarıyla müdahale etti. Verilen bilgilere göre El-Bureyc mülteci kampının doğusunda, Huzaa beldesinde ve Güney Gazze'nin orta bölgelerinde işgal güçleri tarafından Filistinli gençlerin üzerine gaz bombası atıldı.

Filistinli gençler işgalcilerin saldırılarına karşı Gazze'yi kuşatan yahudi yerleşim merkezlerinin alanlarına yakıcı balonlar ve uçurtmalar gönderdiler. Bu balonların ve uçurtmaların çevredeki yerleşim merkezlerinde bazı yerlerde yangınlara sebep olduğu haber verildi.

Maariv gazetesinin haber sitesinde yayınlanan habere göre bir yangın da Askalan civarında meydana geldi ve kalabalık bir ekip buradaki yangını söndürmek için gönderildi.
 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X