Geçen Ay 1994 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

FİLİSTİN 5 Mart 2019 00:10
Videoyu Aç Geçen Ay 1994 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Kudüs’teki Vadi Hulve Bilgi Merkezi, dün (4 Mart Pazartesi) yayınladığı aylık raporunda, Şubat ayında Mescid-i Aksa’ya 1994 Yahudi işgalcinin baskın düzenlediğini bildirdi.

Raporda, işgal güçlerinin geçen ay 133 Filistinliye Mescid-i Aksa’dan ve Eski Belde semtinden uzaklaştırma cezaları verdiği ifade edildi.

Raporda ayrıca Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası alanlar arasında İslami Vakıflar Dairesi’nde görevli şeyhlerin ve memurların, 17 çocuğun ve 15 kadının olduğu belirtildi.

Vadi Hulve Bilgi Merkezi, Şubat ayında Yahudi din okullarından ve üniversitelerinden 500 öğrencinin ve işgal rejimi Tarım Bakanı Uri Ariel’in Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini açıkladı.

Raporda, geçen ay Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyenler arasında işgal rejimi parlamentosu Knesset üyesi fanatik haham Yehuda Glick’in de olduğu ifade edildi.

İşgal güçlerinin Şubat ayında 16 yıl aradan sonra açılan Er-Rahme Kapısı’ndaki direnişi bastırmak için ihlallerini yoğunlaştırdığı bildirildi.

Vadi Hulve Bilgi Merkezi, işgal güçlerinin geçen ay 229 Kudüslüyü gözaltına aldığını, söz konusu kişilerden 170’inin 18-28 Şubat tarihleri arasında gözaltına alındığını açıkladı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X