42 Yahudi İşgalci Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Kategori: FİLİSTİN - Tarih: 30 Temmuz 2019 12:04
42 Yahudi İşgalci Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Onlarca Yahudi yerleşimci dün sabah (29 Temmuz Pazartesi) işgal polisinin ve özel kuvvetlerin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi kaynakları, 42 Yahudi yerleşimcinin dün sabah 1967’den bu yana işgal güçlerinin kontrolünde olan El-Mağaribe Kapısı’ndan geçerek Mescid-i Aksa’ya girdiğini açıkladı.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda provokatif davranışlar sergileyerek dolaştıklarını ve özellikle Mescid-i Aksa’nın doğu kesimindeki Er-Rahme Kapısı Namazgahı çevresinde birkaç kez ayin yapma girişiminde bulunduklarını ifade etti.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

https://www.islammedya.com/haberprint/42-yahudi-isgalci-sabah-mescid-i-aksa-ya-baskin-duzenledi-250069.html