Ateşkese Rağmen İsrail Gazze Açıklarında Filistinli İki Balıkçıyı Gözaltına Aldı

Kategori: FİLİSTİN - Tarih: 11 Mart 2019 17:56
Ateşkese Rağmen İsrail Gazze Açıklarında Filistinli İki Balıkçıyı Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (11 Mart Pazartesi) Gazze kentinin kuzeybatısındaki El-Vaha bölgesinde Filistinli iki balıkçıyı gözaltına aldı ve teknelerine el koydu.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri El-Vaha bölgesi açıklarında Filistinli balıkçılara ateş açtı ve teknelerine saldırarak peşlerine düştü.

Kaynaklar, işgal güçlerince gözaltına alınan Filistinli balıkçıların Muhammed Adnan Es-Sultan ve Hasan Ekrem Zayed olduğunu bildirdi.

İşgal güçleri Gazze Şeridi açıklarında avlanan Filistinli balıkçılara sık sık saldırarak balıkçı teknelerine taciz ateşi açıyor ve tazyikli su sıkıyor.

Filistinli balıkçıları avlandıkları sırada rahatsız edip gözaltına alan işgal güçleri, balıkçıların teknelerine ve av malzemelerine de el koyuyor.

İşgal güçleri, 2014 yazında Filistinli gruplar ve işgal hükümeti arasında Mısır’ın arabuluculuğuyla imzalanan ateşkes anlaşmasını o tarihten bu yana sürekli ihlal ediyor.

Gazze Şeridi açıklarında avlanma izni verilen alan dahilinde avlanan Filistinli balıkçıları taciz eden işgal güçleri, balıkçıları avlanmayı bırakarak sahile dönmeye zorluyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

https://www.islammedya.com/haberprint/ateskese-ragmen-israil-gazze-aciklarinda-filistinli-iki-balikciyi-gozaltina-aldi-247880.html