Gazze Şeridi’nde iki alana hava saldırısı düzendi

Kategori: FİLİSTİN - Tarih: 21 Şubat 2019 10:40
Gazze Şeridi’nde iki alana hava saldırısı düzendi

İşgal ordusu dün (20 Şubat Çarşamba) akşam saatlerinde Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki El-Bureyc Kampı’nın doğusunda insansız hava araçlarıyla iki saldırı gerçekleştirdi.

Dün akşam ayrıca Han Yunus’un doğusunda düzenlenen gece gösterisine işgal güçlerinin ateş açması sonucu Filistinli altı genç yaralandı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal ordusuna ait SiHA’nın tarım arazisine bir füze attığını ve ilk saldırıdan kısa bir süre sonra El-Bureyc Kampı’nın doğusundaki dönüş kampı alanının doğusunda yer alan bölgeye de füze atıldığını, saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadığını söyledi.

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerine ve gece gösterilerine katılanlara işgal güçlerinin ateş açması sebebiyle Gazze Şeridi’nin doğusunda sürekli gerginlik yaşandığı kaydedildi.

İşgal ordusu saldırıları itiraf ederek, Gazze Şeridi’nden sınırın diğer tarafına yangın çıkarıcı balonlar gönderilmesinin ardından Hamas’a ait alanların hedef alındığını öne sürdü.

Dün akşam Huzaa beldesindeki dönüş kampının doğusunda Filistinli onlarca genç gece gösterisi düzenledi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal güçlerinin göstericilere ateş açtığını ve göz yaşartıcı bomba attığını, yaralanan altı kişinin Gazze Avrupa Hastanesi’ne kaldırıldıklarını söyledi.

Filistinli gençler, Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen gece gösterilerinde sınır bölgelerinde otomobil lastiği yakıyor, havai fişek atıyor, devrim marşları çalıyor, hoparlörlerle siren sesleri yayınlıyor ve işgal güçlerine doğru lazer ışığı tutuyor.

Gece gösterilerine katılan gençler, işgal askerlerinin gece-gündüz sürekli teyakkuz halinde kalarak bitkin düşmesini hedefliyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

https://www.islammedya.com/haberprint/gazze-seridi-nde-iki-alana-hava-saldirisi-duzendi-237595.html