Her kürt ırkına mensup olan PKK'lı değildir!

Kategori: ÖZEL HABER - Tarih: 11 Ağustos 2017 12:30
Her kürt ırkına mensup olan PKK'lı değildir!

Hakkari Şapatan köyündeki işkence iddialarının akabinde Emniyet müdürlüğü (Valilik) bir açıklama yaptı, açıklamada çelişkiler bulunurken, şu soru işaretleri çıktı?

 ISLAHHABER  Hikmet SEVER

Son günlerde haberlere konu olan bir olayda Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Altınsu -Şapatan köyü yakınlarında 6 Ağustos gecesi terör örgütü PKK üyelerinin saldırısında 1 özel hareket polisinin yaşamını yitirmesinin ardından köyde güvenlik birimleri tarafından operasyon başlatılmış, operasyonda gözaltına alınmak istenenler ile alınanlardan yaklaşık 60 köylünün darp edildiği iddia edilmişti. Şahitlerin konuştuğu, darp edilenlere ilişkin fotoğrafların yayınlandığı vaka, kamuoyuna düştüğünden beri bölge hakkını konuyla alakalı yetkililerden açıklama beklemişti.

Söz konusu haber'i çeşitli yayın organlarındaki yazarlar köşelerine taşırken değişim haber'den Zafer Burakmak'ta köşesine taşımış ve mağduriyetleri dile getirmişti. Olayla alakalı fotoğraflarda kamuoyuna yansıyınca Emniyet genel müdürlüğünden bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklama'da ''Hakkari Şemdinli’de bir polis memurunun hayatını kaybetmesinin akabinde bölgede operasyonda şüpheliler hukuka uygun bir şekilde gözaltına alındı. Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada gözaltına alınan şahısların darp edildikleri iddia edilmiştir. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Terör örgütü, daha önce olduğu gibi yine asılsız iddialar üzerinden karalama yapmaktadır. Güvenlik kuvvetlerimiz evrensel hukuka ve insan haklarına uygun biçimde terörle mücadeleye kararlılıkla devam edecektir. Bununla birlikte iddiaların araştırılması için adli ve idari incelemelere başlanmış, Emniyet Genel Müdürlüğü’nden müfettiş görevlendirilmiştir.'' bilgilerine yer verildi. 

Söz konusu açıklamalarda Emniyet müdürlüğü olayın asılsız iddia olduğunu söylerken, konu hakkında adli ve idari incelemelerin başlatılması için müfettişler görevlendirildiği bilgisini paylaştı. Madem bu olay asılsız bir iddiadan ibaret yada karalama kampanyasıysa neden inceleme başlatılması için müfettiş atanıyor ve olayla alakalı rapor beklenildiği yazılıyor açıklamada. Açıklama tatmin etmediği gibi olaylarla alakalı paylaşılan resimle ilgili bir köşe yazarı'da yorum yaparak fotoğraflarda darb edilen insanların nerede ve nasıl yaralandığının meselesinininde izahını talep ediyor.Bu olay sadece bir iddia'dan ibarette olsa akıllara 1990'lı yıllardaki her kürt ırkına mensub kişilerin PKK'lı olarak gösterilmesi konularını akıllara getiriyor. İslam'ın birer fertleri olarak ırkçılığı, kavmiyetçiliği, milliyetçiliği bir tarafa bırakıp sadece gerekilen tek şey'e yani İslam'a yönelilmesi gerektiğini toplum olarak unutmayalım...

Nasılki her arap ırkından olan Müslüman olmuyorsa, her kürt ırkından bulunanda Pkk'lı olmaz.
Kaynak : ISLAH HABER

https://www.islammedya.com/haberprint/her-kurt-irkina-mensup-olan-pkk-li-degildir--161700.html