Hizbullah'ın uyuşturucu tacirleri gece kulübünde öldürüldü

Kategori: SURİYE - Tarih: 6 Kasım 2015 17:12
Hizbullah'ın uyuşturucu tacirleri gece kulübünde öldürüldü

Lübnan Emniyet Güçleriyle çatışmaya giren Lübnan Hizbullahının iki üyesinin öldürüldüğü kaydedildi.

HABER: ISLAH HABER

Bir gece kulübünde gerçekleşen olay, Lübnanlı Güvenlik Birimlerinin uyuşturucu satıcısı  Ahmed Ali Ammar ve Mehdi Zuayter’in peşine düşmesinin ardından patlak verdi.

Ammar ve Zuayter’i yakalamak için gece kulübüne baskın düzenleyen Lübnan Emniyet Güçleri ile Hizbullah üyelerinin çatışmasının ardından iki Hizbullah üyesi, iki güvenlik personeli ve kulüpteki bazı kadınların öldüğü aktarıldı.

Ortadoğu’dan yaptığı etkin haberlerle tanınan Eldorar Al Shamia , Lübnan Hizbullahının finansör üyeleri tarafından işletilen Beka Bölgesindeki bazı tarlalarda kenevir ve tütün ekildiğini söylüyor.
 

Uyuşturucu mafyasından Hizbullah çetelerine moral desteği (Foto)

Lübnanlı uyuşturucu mafyası Nuh Zuayter Kalamun'daki Hizbullah çetelerini ziyaret etti.

 
Uyuşturucu mafyasından Hizbullah çetelerine moral desteği (Foto)
 

Suriye'de Baas rejimi saflarında savaşan Lübnan Şii Hizbullah hareketi, direniş grupların yoğun saldırıları nedeniyle kan kaybetmeye devam ediyor.
 
Hizbullah çetelerinin yapmış olduğu katliamlarına destek için, sık sık politikacı, sporcu ve ünlü kişilerin ziyaretleri oluyor.
 
Son olarak, Lübnan'da uyuşturucu tüccarı olarak bilinen Nuh Zuayter'in Kalamun'da Hizbullah çetelerinin mevzilerine moral ziyareti gerçekleştirdi.
 
HİZBULLAH'IN MADDİ KAYNAKLARI NEREDEN GELİYOR
 
Al Arabiya TV ,  Hizbullah hakkında günyüzüne çıkmamış ve bir o kadarda şaşırtıcı bilgileri açıkladı.
 
Açıklamada, Hizbullah'ın maddi kaynakları arasında bağış toplama, elmas ve madencilik işleri , gayrimenkul ve borsa ayrıca ticaret olduğunu dile getirirken bundan ayrı olarak Al Arabiya çok büyük bir iddiada daha bulundu.
 
GELİR KAYNAKLARI ARASINDA UYUŞTURUCU VE KARA PARA AKLAMA
 
Hizbullah'ın gelir kaynakları arasında göze çarpan en önemli iddia uyuşturucu ve kara para aklama.
Hizbullah'ın dünya çapında uzmanlaşmış kişiler ile ağ alt yapısı oluşturduğunu ayrıca  Körfez pazarında etkili bankacılar ile gayrimenkul ve müteahhitlik firmalarının kendilerine destek sağladığını , Körfez ülkelerinden gıda ve ilaç desteğinin olduğu Al Arabiya'nın iddiaları arasında yer almaktadır.
 
ANA FİNANSÖR KİM?

Hizbullah'ın resmi ana finansörü İRAN-Tahran. Hizbullah bütçe olarak Tahran hükümetinden bağımsız bir şekilde para transferi yapmaktadır.Hizbullah ABD'nin İran'a eskiden yaptırımlarından  sonra kendine yapılan yardımlarında hafif bir düşüş yaşasada Tahran vakıfları Hizbullah'a yıllık çok büyük bir bütçe ayırmaktadır.

Hizbullah'ın Batı Afrika'da finansman olarak en önemli kaynakları arasında  elmas ticareti ve minerallerde yer almaktadır.Diğer bir gelir kaynağı ise Latin Amerika'da ve Meksika'da araba ile uyuşturucu trafiği sağlaması.
 

 

Kaynak : ISLAH HABER

https://www.islammedya.com/haberprint/hizbullah-in-uyusturucu-tacirleri-gece-kulubunde-olduruldu-49951.html