İşgal Güçleri Beyt Lahiya Açıklarında İki Balıkçıyı Gözaltına Aldı

Kategori: FİLİSTİN - Tarih: 10 Mart 2019 15:54
İşgal Güçleri Beyt Lahiya Açıklarında İki Balıkçıyı Gözaltına Aldı

İşgal güçleri Gazze Şeridi’nin kuzeyi açıklarında bu sabah (10 Mart Pazar) Filistinli iki balıkçıyı gözaltına aldı ve teknelerine el koydu.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal donanması hücumbotlarının Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Lahiya açıklarında Filistinlilere ait küçük bir tekneyi kuşattığını söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal güçlerinin teknede bulunan Filistinli iki balıkçıyı gözaltına aldığını ve teknelerine el koyduğunu ifade etti.

Gözaltına alınan balıkçıların bölgede avlanmakta oldukları ve avlanma izni verilen mesafenin dışına çıkmadıkları kaydedildi.

İşgal güçleri, 2014 yazında Filistinli gruplar ve işgal hükümeti arasında Mısır’ın arabuluculuğuyla imzalanan ateşkes anlaşmasını o tarihten bu yana sürekli ihlal ediyor.

Gazze Şeridi açıklarında avlanan Filistinli balıkçıları taciz eden işgal güçleri, balıkçıları gözaltına alıyor, teknelerine ve av malzemelerine el koyuyor.

İşgal rejiminin avlanma izni verdiği mesafe dahilinde bulunmalarına rağmen işgal güçlerince taciz edilen Filistinli balıkçılar avlanmayı bırakıp sahile dönmek zorunda kalıyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

https://www.islammedya.com/haberprint/isgal-gucleri-beyt-lahiya-aciklarinda-iki-balikciyi-gozaltina-aldi-247865.html