İşgal Güçleri El-Halil’de Filistinli İki Çocuğu Gözaltına Aldı

Kategori: FİLİSTİN - Tarih: 20 Haziran 2019 11:38
İşgal Güçleri El-Halil’de Filistinli İki Çocuğu Gözaltına Aldı

İşgal güçlerinin dün (19 Haziran Çarşamba) akşam saatlerinde Batı Yaka’nın güneyindeki El-Halil kentinde Filistinli iki çocuğu gözaltına aldığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, işgal güçleri Muhammed Ahmed Er-Recebi ve Enes Eşref Taha isimli çocukları Hz. İbrahim Camii’nin batısında Eski Belde semtinin girişinde kurulu Ebu’r-Riyş askeri kontrol noktasında gözaltına aldı.

Batı Yaka kentlerini, beldelerini ve köylerini yüzlerce sabit ve geçici kontrol noktasıyla bölen işgal güçleri, Filistinlilerin serbest dolaşımını engelliyor.

Öte yandan, işgal güçlerinin dün akşam Kudüs’e bağlı El-İseviyye beldesine düzenlediği baskın sırasında çok sayıda kişi işgal askerlerinin attığı göz yaşartıcı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin beldeye girmesiyle birlikte çatışmaların başladığını ve işgal askerlerinin beldenin birçok mahallesine baskın düzenlediğini bildirdi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin çatışmalar sırasında yoğun bir şekilde plastik mermi ile çok sayıda ses bombası ve göz yaşartıcı bomba kullandığını, yüzü yanan ve boğulma tehlikesi atlatanlar olduğunu, yaralıların tedavilerinin olay yerinde yapıldığını ifade etti.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

https://www.islammedya.com/haberprint/isgal-gucleri-el-halil-de-filistinli-iki-cocugu-gozaltina-aldi-249486.html