İsrail askerleri, onlarca Filistinli çocuğu saatlerce alıkoydu

Kategori: FİLİSTİN - Tarih: 5 Haziran 2016 18:44
İsrail askerleri, onlarca Filistinli çocuğu saatlerce alıkoydu

İsrail askerleri, onlarca Filistinli çocuğu saatlerce alıkoydu

Filistin’de hukuksuz bir şekilde çocukları tutuklayan İsrail askerleri, onlarca Filistinli çocuğu saatlerce alıkoydu. El-Halil kentinde meydana gelen olayın görüntüleri yayınlandı. İnsan hakları kuruluşları, çocukların hiç bir gerekçe olmadan gözaltında tutulması ve askerler tarafından tek tek fotoğraflanmasının hukuk dışı olduğunu açıkladı.

İsrail askerleri, hukuksuz tutuklamalarına devam ederken, 20’den fazla Filistinli çocuğu saatlerce alıkoydu. Batı Şeria’ya bağlı El-Halil kentinde gerçekleşen olayın görüntüleri yayınlandı.

İsrail gazetesi Haaretz’de yer alan habere göre, askerler gözaltına aldıkları onlarca çocuğu bir duvarın önüne oturttu. Çocukları saatlerce burada tutan İsrail askerleri, bütün yaşları 7-15 arasında olan çocukların tek tek fotoğraflarını çekti.

Filistinli Sivil Toplum kuruluşları, İsrail’in bu tip eylemlerinin amacının Filistinli çocukları korkutarak, psikolojik baskı kurmak olduğunu kaydetti. İnsan Hakları Kuruluşu NGO, yaptığı açıklamada, videoda görülen çocukların herhangi bir suçu tespit edilmediğini ifade ederek, İsrail askerlerinin çocukları bu şekilde tutmasının hukukdışı olduğunu vurguladı.

Adsız

https://www.islammedya.com/haberprint/israil-askerleri--onlarca-filistinli-cocugu-saatlerce-alikoydu-54996.html