Hala 'Andımız'ın peşindeler

GÜNDEM 15 Aralık 2021 12:34
Videoyu Aç Hala 'Andımız'ın peşindeler

Kemalist ve milliyetçi kesimin "andımız geri getirilsin" inadı Danıştay’dan döndü. Daha önce okullarda Öğrenci Andı’nı kaldıran Danıştay 8. Dairesi yönetmeliğe onay verdi. Yani andımız adlı şey’in okutulmaması Danıştay tarafından da kabul edildi ama Kemalist Milliyetçiler düzenlemenin iptali için bir kez daha Danıştay’a başvurdu

2013 yılında kaldırıldığında Kemalistler kıyameti koparmıştı. Türkiye’de yaşayan diğer etnik unsurları asimile eden ve yok sayan ırkçılık pompalayan Öğrenci Andı adlı ucubenin geri dönmesi için seküler milliyetçi kesim direniyor.

2018 yılında okullarda Andımız’ın tekrar okutulmasına karar veren Danıştay yapılan itirazı tekrar görüştü ve Andımız’ın okutulmamasına hükmetti.

2013 yılında kaldırılan ve asimilasyona neden olduğu için eleştirilen Andımız isimli ucube 8 yıldır kaldırıldığı halde CHP’sinden İYİ Partisine Zafer Partisinden Memleket Partisine kadar tüm seküler, Kemalist partiler bunun geri getirilmesinin mücadelesini veriyor. Nitekim ırkçı görüşleri ile bilinen Zafer Partisi karara itiraz etti ve gerekirse Anayasa Mahkemesine kadar bu işi sürdüreceğiz diyor.
Kaynak : Doğru Haber
1000
icon
Atakan 26 Aralık 2021 23:53

Elhamdulillah,Rabbimin izniyle cocukken biseylerin farkina varmisim.7 8 sinifta,orta okulun sonlarina dogru andimizi okumazdim.ordaki yemin beni rahatsiz ederdi ,ey buyuk ataturk demek rahatsiz etmeye baslamisti beni.

0 0 Cevap Yaz


Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL